Zaproszenie na Lednicę 2012

 

Zaproszenie

Pola Lednickie, 22 sierpnia 2011 r.

XVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 w 2012 roku wypada 2 czerwca. Spotkamy się pod hasłem: “Miłość Cię znajdzie!”. Pragniemy zapoznać się z fragmentami Dzienniczka św. Faustyny i odkrywać głębie Bożego Miłosierdzia.

Podczas spotkania wręczymy Wam wybór tekstów z Dzienniczka siostry Faustyny. Wspólnie wyślemy iskrę Miłosierdzia Bożego w świat, odczytamy obraz Jezusa Miłosiernego, zaśpiewamy Koronkę, jednym słowem zanurzymy się w Bożym Miłosierdziu.

Do XVI Spotkania Młodych LEDNICA 2000 w dniu 2 czerwca 2012 roku będziemy się przygotowywać w trzech etapach poprzez trzy spotkania, zwołane za pośrednictwem Internetu, a realizowane lokalnie w parafiach i wspólnotach, a także indywidualnie. Ażeby wejść na szczyt Himalajów najpierw trzeba trenować w Tatrach i Alpach. Uczynimy to wg trzech kroków Świętej Faustyny:

– Czyn (uczyń coś drugiemu)
– Słowo (powiedz dobre słowo osobie trudnej)
– Modlitwa (pomódl się za osoby, które ci przeszkadzają)

Poniżej szczegóły każdego ze spotkań:

Spotkanie pierwsze ? 20 października 2011 r. w dniu św. Jana Kantego, patrona studentów

Pierwszy krok:
CZYN ? ?uczynek miłosierny, jakiegokolwiek będzie on rodzaju? (Dzienniczek, nr 163)

Zadany tekst:
homilia JPII z 18.08.2002r. na Błoniach Krakowskich o wyobraźni miłosierdzia do przerobienia w grupach, kręgach środowiskach, wspólnotach, oraz zmówienie modlitwy św. Faustyny (Dzienniczek, nr 163).

Spotkanie drugie ? 31 stycznia 2012 w dniu św. Tomasza z Akwinu;

Drugi krok:
SŁOWO ? ?słowo miłosierne, jeżeli nie będę mogła czynem, to słowem? (Dzienniczek, nr 163);

Zadany tekst:
encyklika Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu ? Dives In misericordia.

Spotkanie trzecie ? 19 marca w święto św. Józefa

Trzeci krok:
MODLITWA ? ?Jeżeli nie będę mogła okazać czynem ani słowem miłosierdzia, to zawsze mogę modlitwą. Modlitwę rozciągam nawet tam, gdzie nie mogę dotrzeć fizycznie? (Dz 163)

Czynem do wykonania będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do gromadzenia młodych wokół Dzienniczka św. Faustyny jako formacji i przygotowania do przyjazdu nad Lednicę, aby uczestnictwo w spotkaniu było pełniejsze i głębsze.

Kocham Was ? entuzjastów wiary, przewodników młodzieży i wspaniałych wychowawców. Inwestycja w młodego człowieka jest największa służbą Kościołowi i Ojczyźnie. Nabożeństwo Lednickie będzie wielkim Świętem Bożego Miłosierdzia, niezapomnianym przeżyciem i świadectwem wiary naszej młodzieży.

Do zobaczenia 2 czerwca u Źródeł Chrzcielnych Polski!

Jan W. Góra OP
duszpasterz akademicki
wraz z młodzieżą