6 Niedziela Wielkanocna – 13.05.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie dziś po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo zakończymy procesją z figurą Matki Bożej.

II. W tym tygodniu:

 

2. W poniedziałek o 6.30 zapraszamy na Mszę św. imieninową o. Macieja Sokołowskiego ? duszpasterza Odnowy w Duchu Świetnym przy naszej parafii.

 

 

 

3. Odpust św. Feliksa z Cantalice – kapucyna, patrona dzieci, przypada w piątek. Namaszczenie olejem św. Feliksa podczas Mszy świętych według porządku dnia powszedniego.

 

 

 

4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na nabożeństwie majowym.

 

 

 

III. W przyszłą niedzielę:

 

 

 

5. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 

 

6. Pierwsza Komunia św. dzieci z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

 

 

 

7. Wielkanocne spotkanie dla uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę grupy nr 3. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00 w przyszłą niedzielę, a po liturgii spotkanie w ogrodzie klasztornym.

 

8. Kiermasz prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia Źródło – w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem do godziny 14.00.

 

 

 

IV. Ogłoszenia inne:

 

 

 

8. Duszpasterstwo młodzieży naszej parafii organizuje wyjazd na  Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. JPII ? Miłość Cię znajdzie!  Wyjazd w nocy z piątku na sobotę (02.czerwca) o godz. 1.00. Koszt 80 zł. Zapisy u o. Mirosława Ferenca lub na furcie do 27 maja.

 

 

 

9. Z radością informujemy, że nasz współbrat o. prof. Andrzej Derdziuk został prorektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Gratulujemy i życzymy dużo sił i zdrowia do pełnienia tej zaszczytnej funkcji.

 

 

 

10. Przypominamy, że jest możliwość przyjmowania Komunii św. bezglutenowej. Taką prośbę należy skierować do osoby udzielającej Komunii św. podchodząc na końcu procesji komunijnej.

 

 

 

11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę w lipcu ? do sanktuariów Europy Środkowej z wypoczynkiem na Węgrzech, a także na pielgrzymkę samolotową w listopadzie do Ziemi Św. z Jordanią. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 

 

 

12. Zapraszamy do korzystania z siłowni parafialnej prowadzonej przez Stowarzyszenie. Wejście przez klatkę schodową od strony starego kościoła. Informacje na stronie internetowej parafii.

 

 

 

13. Rada Dzielnicy Konstantynów podjęła inicjatywę o nazwie Lokalny Bank Pomocy Wzajemnej ? Konstantynów. Zadaniem banku jest rejestrowanie osób potrzebujących każdego rodzaju pomocy i osób chętnych do jej świadczenia. Szczegóły w siedzibie Rady.

 

 

 

14. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i obfitości darów Bożych w codziennym życiu.