3 Niedziela Wielkanocna – 22.04.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W ramach lubelskich spotkań z kulturą afrykańską ” Lublin w Afryce” dziś odbędzie się w naszym amfiteatrze spotkanie na temat. “Polska oczami Afrykańczyków. Afryka oczami Polaków. Różnice kulturowe.” które przybliży nam codzienne życie Afrykańczyków, oraz to jak patrzą oni na rzeczywistość Polską, oraz koncert zespołu 40 SYNÓW I 30 WNUKÓW JEŻDŻĄCYCH NA 70 OŚLĘTACH grający folkową muzykę chrześcijańską. Serdecznie zapraszamy. Początek spotkania o godz. 19.00.

 

II. W tym tygodniu:

 

2. Msze św. imieninowe: Br. Jerzego Obłozy – furtiana w poniedziałek o godz. 6.30 w kościele; O. Marka Skowrońskiego – profesora naszego seminarium – w środę o godzinie 6.30 w kościele a O. Marka Zawadzkiego – kapelana szpitala też w środę o godz. 15.00 w kaplicy szpitalnej. Polecamy ich waszej modlitwie.

 

3. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

 

III. W przyszłą niedzielę:

 

4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

 

IV. Ogłoszenia różne:

 

5. Zapisy nowych kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2013 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową ? do 22 maja. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest szkoła. W maju odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7. W tym roku sakrament bierzmowania przyjęło 69 osób.

 

6. W dniu wczorajszym odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka. Wybrano nowego prezesa i Zarząd. Szczegóły na stronie internetowej Stowarzyszenia.

 

7. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę autokarowa do Sanktuariów Europy Środkowej z wypoczynkiem na Węgrzech. Trwają zapisy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi świętej z Jordanią w listopadzie. Informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

 

8. Nasz parafian Tomasz Lis – alumn V roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, syn Jana i Anny ma prrzyjąc świecenia diakonatu 20 maja. Jeśli ktoś zna przeszkody do przyjęcia świeceń zobowiązany jest w sumieniu zglosić to do proboszcza parafii. Polecamy osobę alumna Tomasza waszej modlitiwe.

 

9. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy obfitości darów Bożych w codziennym życiu.