2 Niedziela Wielkanocna – 15.04.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. ?Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego“.

 2. Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy modlić się odpuszczenie naszych grzechów.

 

3. Dzisiaj święto CARITAS. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji a także nasze charytatywne dzieła parafialne. Ofiary składane dzisiaj do puszek ustawionych przy wyjściach z kościoła – przeznaczone są na ?Fundusz Caritas?.

4. Dziś w amfiteatrze naszego kościoła będzie można obejrzeć teatralną opowieść o życiu i śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego p.t. Rycerz Niezłomny. Sztukę przedstawi Theatrum Mundi Krakowa. Spektakl dwukrotnie: o godzinie 15.30 i 19.15. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy.

 

II. Ogłoszenia inne:

 

5. Nowym Ministrem Prowincjalnym naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów został wybrany na kapitule O. Andrzej Kiejza z naszej wspólnoty na Poczekajce. Do zarządu weszli także O. Krzysztof Dudziak – gwardian i O. Łukasz Woźniak ?rektor naszego seminarium. Życzymy im dużo sil i asystencji Ducha Świętego w trosce o dobro naszej Prowincji zakonnej.

 

6. Tylko do 13 maja czekamy na prace konkursowe z okazji Dnia Matki. Konkurs pod hasłem “W mojej mamie najbardziej cenię” został ogłoszony w marcowym numerze “Zwiastuna”. Do udziału w konkursie (plastycznym i literackim) zachęcamy dzieci i młodzież. Prace należy składać w kancelarii parafialnej. Więcej: na internetowej stronie parafii i w Zwiastunie.

 

7. Instytut Teologii Moralnej i Grupy Modlitwy Ojca Pio w Lublinie zapraszają w piątek 20 kwietnia od godziny 16.00 na sympozjum naukowo-duszpasterskie na KUL na temat ?Młodzi w komunikowaniu miłości?. W programie wystąpienia Adama Woronowicza, Bogdana Rymanowskiego, ks. Marka Dziewieckiego, Urszuli Dudziak i koncert zespołu Broders.

 

8. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo i miłość w waszych Rodzinach