Niedziela Zmartwychwstania – 08.04.2012 r.

Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość Wielkanocnego Poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał ? Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja.

Składamy sobie dzisiaj życzenia. Przeżywając te Święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje, że jest wśród nas, przeniknęła w nasze wnętrze i była obecna w każdym wymiarze naszego życia. Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu całej wspólnoty kapucynów z Poczekajka życzę wielkanocnej radości, zdrowych, pełnych miłości i życzliwości Świąt w Rodzinie. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne podejmowanych dzieł w parafii i klasztorze.

I. W tym tygodniu:

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, Ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL.

 

2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 17.30. Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy licznie tego dnia na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na Msze św. godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.

 

3. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży w naszej parafii w najbliższa sobotę o godzinie 16.00 przez biskupa Ryszarda Karpińskiego. Uroczystość tę poprzedzi bezpośrednie przygotowanie dla kandydatów , które rozpocznie się w czwartek o godzinie 19.00.

 

II. W przyszła niedzielę:

 

4. W przyszłą niedzielę w amfiteatrze naszego kościoła będzie można obejrzeć teatralną opowieść o życiu i śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sztukę przedstawi Theatrum Mundi Krakowa dwukrotnie: o godzinie 15.30 i 19.15. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach przed kościołem. Gorąco zapraszamy.