IV Niedziela Wielkiiego Postu – 18.03.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Natomiast Msza św. z nauką rekolekcyjną dla studentów, młodzieży pracującej i bezrobotnej: od poniedziałku do środy o godz. 19.30. Okazja do spowiedzi będzie 30 min. przed każdą Mszą św. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach przed kościołem i jest dostępny na naszej stronie internetowej. Prosimy nie odkładać obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej na ostatnie dni przed świętami. Ofiary składane na tacę w środę będą naszym darem wdzięczności wobec ks. Rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji w przedsionkach kościoła będą wystawione pojemniki, do których można złożyć trwałe produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla parafian potrzebujących pomocy, starszych, chorych i dzieci. Parafialny Zespół Caritas, który zajmie się rozprowadzeniem darów, dziękuje serdecznie za każdy dar. Można także składać ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach w ramach jałmużny wielkopostnej.

 

II. W tym tygodniu:

2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku rekolekcyjnego. Jest to dzień imienin O. Józefa Korzeniowskiego – seniora naszej wspólnoty. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godzinie 6.30.

3. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio: w piątek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

 

4. W dniach 23-25 marca organizowane są przy naszym kościele warsztaty muzyczne, przygotowujące Golgotę Młodych 2012. Serdecznie zapraszamy – szczegóły na plakatach przed kościołem.

 

III. W przyszłą niedzielę:

 

5. Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje Kiermasz palm ? w przyszłą niedzielę w godzinach od 8 -14 przed wejściami do kościoła.

 

IV. Ogłoszenia inne:

 

6. Przed nami XIX Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną. Zapraszamy do wzięcia udziału zawodniczki i zawodników z klas od 3 do 6 ze szkół podstawowych i od 1 do 3 z gimnazjów. Jeżeli młodsi zawodnicy z klasy 1-szych lub 2-gich zbiorą drużynę również będą mile widziani. W tym roku z powodu rekultywacji nawierzchni boiska w ogrodzie Ojców Kapucynów i dzięki uprzejmości Dyrekcji Gimnazjum nr 7, rozgrywki będą rozgrywane na obiektach sportowych ORLIK przy ul. Krasińskiego 7. Spotkanie organizacyjne w środę 28 marca o godzinie 17.00 w amfiteatrze. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Parafii i Stowarzyszenia.

 

7. W zakrystii i w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać do skarbony ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła.

 

8. Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii lub w kancelarii, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Do zgłoszonych chorych udamy się z posługą w następnym tygodniu.

 

9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę w lipcu do sanktuariów Europy Środkowej: Praga, Wiedeń, Budapeszt. Informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 

10. Trwa rekrutacja do klas zerowych w Pierwszej Społecznej Szkole Podstawowej w Lublinie przy ul. Paśnikowskiego 6. Szkoła ta, znana w mieście z wysokich wyników nauczania, od września ub. roku może pochwalić się również pięknym, nowoczesnym budynkiem. Wszelkie informacje dotyczące zapisów dzieci 6-cio i 5-cio letnich można uzyskać telefonicznie lub osobiście w sekretariacie szkoły.

 

11. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy obfitych owoców rekolekcji i opieki Bożej w nowym tygodniu.