III Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Trzech braci kleryków z naszego Seminarium przyjmie (przyjęło) dziś święcenia Diakonatu w naszym kościele w Nowym Mieście. Polecamy ich Waszej modlitwie.

2. Dziś pierwsze z comiesięcznych spotkań dotyczące gorących tematów i trudnych pytań stawianych przez młodych ludzi w ramach spotkań pod hasłem “Mity na stos“. Temat dzisiejszego spotkania: Czy warto razem mieszkać przed ślubem? Spotkanie o godz. 19.00 w sali konferencyjnej. Serdecznie zapraszamy.

3. Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego ? przygotowujące zespół muzyczny i chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Próby odbywają się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:00 w sali nr 2.

4. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Lectio divina, Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka i konsekwencje ludzkiego grzechu. Kazania pasyjne można wysłuchać także na stronie internetowej parafii.

 

 

 

II. W tym tygodniu:

 

 

 

5. Rekolekcje szkolne dla młodzieży: IX LO, Zespołu Szkół Elektronicznych i LO im. Króla Jana III Sobieskiego – rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do środy. Poprowadzi je ks. Arkadiusz Hornik ? dzisiejszy kaznodzieja.

 

 

 

6. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek Mszę św. o godzinie 18.00 i na nabożeństwo.

 

 

 

7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

 

 

 

8. Koło Rodziny Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na spotkanie z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem – we wtorek o godzinie 16.00 w amfiteatrze.

 

 

 

III. W przyszłą niedzielę:

 

 

 

9. Rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i studentów rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Pawel Mąkosa ? profesor katechetyki KUL. Program rekolekcji na stronie internetowej parafii i w piśmie parafialnym “Zwiastun”. Już dzisiaj zachęcamy i prosimy o uczestnictwo w tych rekolekcjach, które dla nas ludzi wierzących, są nie tylko obowiązkiem ale potrzebą serca, aby w świecie pełnym zamętu i zabiegania zatrzymać się i zapytać o sens naszego życia, o wartości którymi żyjemy i aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje.

 

 

 

IV. Ogłoszenia inne:

 

 

 

10. Szkoła Podstawowa nr 38 przy ul Wołodyjowskiego zaprasza na Dzień otwartych drzwi w sobotę w godzinach 10.00-12.00. W sekretariacie szkoły trwają zapisy 7- i 6-latków. Szczegóły na plakacie przed głównymi drzwiami kościoła.

 

 

 

11. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspieranie naszych działań. Życzymy Wam opieki Bożej w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.