I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2012 r.

I.W tym tygodniu:

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Medytacje metodą lectio divina. Przez okres Wielkiego Postu chcemy przygotować się do głębokiego przeżycia męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojego życia modlitwy na medytacje Męki Pana Jezusa według św. Marka. W modlitwie będzie nam pomagać śpiew przy akompaniamencie instrumentów biblijnych. Medytacje w każdą środę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 w kaplicy okrągłej.
  • Droga Krzyżowa – w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla gimnazjum i młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00 wraz z nauką pasyjną.

Prosimy bardzo Rodziców, aby zatroszczyli się o uczestnictwo swoich dzieci i młodzieży w Drodze krzyżowej.

2. Okres Wielkiego Postu daje nam okazję do podejmowania wyrzeczeń w formie tzw. Jałmużny Wielkopostnej, również w wymiarze materialnym, na rzecz bardziej potrzebujących w naszej parafii. Puszka na Jałmużnę Wielkopostną znajduje się przy wyjściu bocznym od strony zakrystii i przy głównych drzwiach.

3. Księga Trzeźwości wyłożona jest zakrystii. Zachęcamy abstynencji od alkoholu.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

  • I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy.
  • I piątek ? spowiedź pół godziny przed Mszami św. Dodatkowa spowiedź dzieci od godz. 15.30. O godzinie 16.00 Droga krzyżowa i po niej Komunia św. wynagradzająca.
  • I sobota – zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 i Nabożeństwo Fatimskie.

II. W przyszłą niedzielę:

5.  Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom – odbędzie się w przyszłą niedzielę.

6.   Rekolekcje szkolne dla uczniów ze szkół podstawowych rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30.

III. Ogłoszenia inne:

7. Zapraszamy na II Mistrzostwa Ministrantów w Piłkę Nożną Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów – w sobotę, od godz. 10.00, do Hali sportowej KUL-u (ul. Konstantynów 1G). Rok temu w Warszawie nasi ministranci wygrali Mistrzostwa we wszystkich kategoriach wiekowych, a w tym roku nasza parafia i klasztor są organizatorami Mistrzostw.

8.  Wspólnoty neokatechumenalne prowadzą w naszej parafii Katechezy ewangelizacyjne: w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00 – w starym kościele. Zapraszamy.

9.  ?Żyjmy w zgodzie z naturą” – to tytuł konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Obrońców Wąwozów “Zimne Doły” wraz z Radą Dzielnicy Konstantynów, podczas której o zagrożeniach płynących z zabudowy terenów zielonych w naszym mieście opowiedzą naukowcy z lubelskich uczelni a także obrońcy przyrody z organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 18:30 w amfiteatrze naszego Kościoła.

10.  Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć działania w naszej parafii przez przekazanie 1% z podatku, składamy serdeczne Bóg zapłać!

11.  Dyrekcja Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. St. Batorego przy Al. Warszawskiej zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w niedzielę 4 marca w godzinach 9.00-14.00. Będzie wtedy można zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z uczniom i nauczycielami. jest to jedna z najlepszych szkół na Lubelszczyźnie. Szczegóły w gablotach ogłoszeń przed kościołem i na stolikach z prasą.

12.  Informacje nt pielgrzymek organizowanych w tym roku przez naszą parafię znajdują się na stronie internetowej. Ostatni tydzień zapisów na kwietniową pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej.

13. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafię. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.