7 Niedziela Zwykła – 19.02.2012 r.

I.W dzisiejszą niedzielę:

1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Miłość jest trzeźwa. Włączmy się w modlitwę Kościoła za tych, którzy zmagają się z nałogiem alkoholowym.

2.Dziś dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach na ?Fundusz Wschodni?

II.W tym tygodniu:

3.Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. ?Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia? (KPK kan. 1252). W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z picia alkoholu czy palenia tytoniu. Prosimy Was, abyście to zobowiązanie wpisali w Księdze Trzeźwości, która wyłożona jest w zakrystii – w duchu ekspiacji za grzechy czy też w intencji kogoś, kto nadużywa alkoholu. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach.

4.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki będzie Droga Krzyżowa: dla dzieci i gimnazjum o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

5.Zapraszamy na Mszę św. nowennową za wstawiennictwem O. Pio w czwartek o godzinie 18.00. Intencje do nowenny można składać w zakrystii.

6.Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

III.W przyszłą niedzielę:

7.Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem – za tydzień w niedzielę o godzinie 18.00.

IV.Ogłoszenia inne:

8.Jeszcze tylko do najbliższej środy czekamy na zgłoszenia do napisania rozważań do stacji drogi krzyżowej, które zostaną zamieszczone w marcowym numerze “Zwiastuna”. Swoje zgłoszenie można wysłać mailem na adres redakcyjny lub pozostawić w kancelarii parafialnej. Gorąco zachęcamy do tej inicjatywy naszych parafian i czytelników “Zwiastuna”.

9.Zachęcamy do licznego poparcia wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i telewizji o przyznanie Telewizji Trwam należnego miejsca na tzw. Multipleksie. Swój podpis można złożyć w Biurze Radia Maryja przy Punkcie Ksiązki. Potrzebny jest nr PESEL.

10.Dziękując Wam za wszelkie dobro, życzymy obfitości Bożych darów i sił do trwania w dobrem wobec Boga i ludzi.