Uroczystość Swiętej Bożej Rodzicielki – 01.01.2012 r.

I.W dzisiejszą niedzielę:

  1.Spotkanie opłatkowe dla członków Kółek Różańcowych dziś o godzinie 17.00 w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

II.W tym tygodniu:

2.W piątek – 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary złożone na tacę tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincję Zakonną. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, przedzielając je krzyżykami i dodając datę roku. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz chcemy szukać Chrystusa i znaleźć Go. Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej wiary. Tego dnia wypada też I piątek miesiąca. Jeśli ktoś przed świętami był u spowiedzi i nie ma grzechu ciężkiego, nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi.

3.Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w I sobotę miesiąca na Mszę św. wieczorną o godzinie 18.00 i czuwanie fatimskie

4.Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

  • Poniedziałek, 2 stycznia, ul. Juranda bloki nr 1, 3 i 5 oraz ul. Skrzetuskiego bloki nr 2, 2A i 2B.
  • Wtorek, 3 stycznia, ul. Skrzetuskiego bloki nr 4, 6, 8 i 10.
  • Środa, 4 stycznia, ul. Wołodyjowskiego bloki nr 3, 6, 7, 9 i 11.
  • Czwartek, 5 stycznia, ul. Dragonów bloki nr 3, 8 i 14 oraz ul. Herbowa blok nr 20.
  • Sobota, 7 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 11, 15, 16 i 18.
  • Poniedziałek, 9 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 3, 5, 6, 7, 8, 9 i 10 oraz ul. Ułanów blok nr 33.

 

5. Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświęconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła, z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe; informacje można również znależć na stronie internetowej naszej parafii. Dobrowolne ofiary, które składamy w tym roku, zostaną przeznaczone na dalsze prace remontowe wewnątrz kościoła, dokończenie wystroju prezbiterium, modernizację nagłośnienia w kościele, całościowy projekt przeciwpożarowy kościoła i w miarę możliwości wykonanie drewnianego ołtarza św. Franciszka w kaplicy przy zakrystii.

III.W przyszłą niedzielę:

6. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godzinie 13.00 trzech naszych braci złoży swoje wieczyste służby zakonne. Serdecznie zapraszamy. Informujemy, ze Msza św. będzie trwała ok. 2 godziny, dlatego osoby które nie mogą uczestniczyć w dłuższej Mszy św. prosimy o przyjście na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy cykl Koncertów: Kolędowe śpiewanie na Poczekajce. Przez trzy kolejne niedziele będziemy mieli możliwość uczestnictwa w koncertach chórów. Pierwszy Koncert w wykonaniu Chóru dziecięcego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lublinie. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie parafii.

8. Siostry Kapucynki, które prowadzą w naszej parafii Dom dla dzieci im. Siostry Weroniki i budują drugi dom w Wąwolnicy im. Jana Pawła II – zmagają się z trudnościami materialnymi, związanymi z budową domu w Wąwolnicy. Bardzo proszę i zachęcam do naszej wspólnej pomocy materialnej Siostrom. Siostry w przyszłą niedziele będą zbierały ofiary na kontynuacje budowy tego domu. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.

         

 

IV.Ogłoszenia inne

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową w kwietniu do Ziemi św. Może być to piękny prezent ofiarowany przez dzieci rodzicom z racji rocznicy ślubu. Informacje w gablocie ogłoszeń.

8. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech opieka i wstawiennictwo Maryi stanie się udziałem Waszych Rodzin i Przyjaciół.

  Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający do udziału w Orszaku Trzech Króli

 

Umiłowani w Chrystusie Panu!

 

Trwamy ciągle w radości z Narodzenia Chrystusa. Na rozpoczynający się rok spoglądamy z ufnością, wsparci modlitwą Bogarodzicy i otwarci nad dar pokoju, jaki wnosi w nasze serca Nowonarodzony. On objawił się światu jako Zbawiciel wszystkich ludów i narodów. Tę prawdę chcemy uczcić w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie świętem Trzech Króli.

Serdecznie zapraszam Was wszystkich, zwłaszcza rodziny, dzieci i młodzież, na uroczysty przemarsz Orszaku Trzech Króli w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2012 r. Rozpocznie się on o godz. 11.15 na placu Litewskim w Lublinie wspólnym śpiewaniem kolęd. O godz. 11.45 wyruszymy do Archikatedry, gdzie o godz. 12.30 odbędzie się misterium Pokłonu Trzech Króli oraz koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Lublinie. O godz. 13.00 rozpocznie się Eucharystia o tajemnicy Objawienia Pańskiego. Po Mszy Świętej będzie okazja do posłuchania kolęd w wykonaniu zespołów młodzież

Przez udział w Orszaku Trzech Króli chcemy podziękować Chrystusowi za to, że objawił się wszystkim ludziom, bez względu na ich pochodzenie, rasę czy kolor skóry i odkryć, że Kościół jest z natury misyjny, czyli posłany do wszystkich narodów. Pragniemy też podkreślić znaczenie rodziny i ogniska domowego, niezastąpionego w procesie wychowania człowieka. Przez przemarsz i śpiew kolęd chcemy łączyć się we wspólnotę wiary i radości z tego, że Chrystus się narodził i uczynił Kościół naszym domem.

 

 

.Oczekując na to spotkanie, z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław