IV Niedziela Adwentu -18.12.2011 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 7 – dzisiaj w godz. 8.00-14.00 obok Punktu Książki. Dochód ze sprzedaży kart świątecznych, ozdób choinkowych, stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum będzie przeznaczony na zakup Aparatu słuchowego. Przed kościołem można nabyć sianko na stół wigilijny.

2. Przy głównym wyjściu z kościoła i w Punkcie książki można nabyć jeszcze wigilijne świece CARITAS w cenie 5 i 13 zł. zł. Przez ten dar materialny niesiemy pomoc dzieciom ubogim okazując szlachetność serca.

II. W tym tygodniu:

3. W tym tygodniu ostatnie Roraty o godzinie 6.30; a dla dzieci w poniedziałek o godzinie 18.00. Zachęcamy do wspólnego oczekiwania na przyjście Pana w tym adwentowym nabożeństwie.

4. Spowiedź w naszym kościelne: od poniedziałku do piątku: rano w godzinach 6.00 ? 8.30 i po południu od 16.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. W sobotę spowiedź od godziny 6.00 ? 15.00.

5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: w poniedziałek ? O. Dariusz Polak i O. Dariusz Miastowski ? ojciec duchowny naszego Seminarium. Msza św. w ich intencji w poniedziałek o godzinie 6.30. W sobotę swoje imieniny obchodzi: O. Adam Dobrodziej ? ekonom klasztoru. Msza św. w jego intencji będzie w sobotę o godzinie 6.30

6. W sobotę Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 poprzedzone o 6.05 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Kościół będzie zamknięty od 15.00 do 23.00. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii i przy furcie klasztornej.Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.

Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:

? Kolęda : ?Wśród nocnej ciszy”

? Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2.1-20

? Wspólna modlitwa

? Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń

? Wspólny śpiew kolęd.

Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

7. Uroczysta Msza św. ?PASTERKA” odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00. Zapraszamy do naszego kościoła już o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań. Ofiary na tacę z tej Mszy św. są przeznaczone na diecezjalny ?Fundusz Obrony Życia”.

8. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

9. Drugiego dnia świąt obchodzimy Święto Świętego Szczepana. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

III. Ogłoszenia inne:

10. Wizytę duszpasterską zwaną ?Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii od poniedziałku 2 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca: os. Sienkiewicza, a następnie os. Błonie, os. Konstantynów i os. Krasińskiego. Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

11. Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 100 paczek dla dzieci z gminy Wilków i 161 paczek dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy do Was 10 000 zł. Dziękujemy również instytucjom za wsparcie materialne a także Firmie Cukierniczej Solidarność i Lubelli za darowiznę słodyczy. Dziękujemy również uczniom i nauczycielem ze szkół: Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum nr 7, Zespołowi Szkół Elektronicznych, Gimnazjum i Liceum im. Króla Sobieskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego i III Liceum Ogólnokształcącego a także studentom KUL-u – za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków 90 paczek. Niech to dobro, które popłynęło z naszych serc będzie nagrodzone łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!

12. Dziękujemy darczyńcom za ofiary złożone w ostatnim okresie w formie darowizny na cele kultu religijnego w ramach odpisu od podatku dochodowego. Jednocześnie zachęcamy przez tę formę do wsparcia działań parafii czy Stowarzyszenia. Darowizny od osób fizycznych nie mogą być wyższe niż 6% a prawne nie więcej niż 10% dochodu. Darowizna musi być wpłacona na konto i dokonana w danym roku podatkowym. Konto bankowe parafii można znaleźć na stronie internetowej parafii lub otrzymać w zakrystii.

13. Ojcowie Dominikanie zapraszają na Wigilię Starego Miasta, która rozpoczyna się dziś o godzinie 15.00 w bazylice.

14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w kwietniu przyszłego roku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza.

15. Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomocy ubogim szczególnie w tym okresie przedświątecznym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także tym, którzy angażują się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w Waszych Rodzinach czasem dzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.