III Niedziela Adwentu – 11.12.2011 r.

I.W dzisiejszą niedzielę:

1.Działający przy naszej parafii Teatr Hakuna Matata zaprasza na premierę swojego najnowszego spektaklu pt. Jedna Chwila. Jest to przedstawienie osadzone we współczesnym świecie, przedstawia dwa dni wyrwane z życia Maćka (bo tak nazywa się główny bohater). Dwa tragiczne dni, w trakcie których dochodzi do wielu nieporozumień. Każdy może ocenić zachowania poszczególnych bohaterów odnajdując w każdym z nich cząstkę siebie, może nawet swoje ukryte pragnienia? Premiera odbędzie się w Amfiteatrze dziś o godzinie 19:15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

2.W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – przy wyjściach z kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 13 i 15 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci z rodzin ubogich. Można także dziś – przed kościołem po Mszy św. o godzinie 10.00 i 11.30 – nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z przedszkola św. Franciszka prowadzonego przez Siostry Pasterzanki w Dąbrowicy. Za tydzień odbędzie się kiermasz stroików i kartek świątecznych wykonanych przez młodzież z Gimnazjum nr 7.

II.W tym tygodniu;

3.W piątek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie ona połączona z Msza św. Roratnią o godzinie 6.30 w dni powszednie.

III.W przyszłą niedzielę:

4.Spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów grupy nr 3 odbędzie się w przyszłą niedzielę Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.oo, a potem na spotkanie do sali konferencyjnej

IV.Ogłoszenia inne:

5.Dziękujemy Bogu za przeżyte rekolekcje i za liczny udział parafian i sympatyków naszego kościoła. Nagrania konferencji z rekolekcji znajdziemy na internetowej stronie parafii w plikach MP3.

6.Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przyniesione w ubiegłym tygodniu dary żywnościowe. Dzięki waszej pomocy mogliśmy zrobić 130 paczek świątecznych.

7.W tym tygodniu została zamontowana brakująca ostatnia VIII stacja Drogi Krzyżowe nad głównymi drzwiami. Pozostanie teraz wykończenie i oświetlenie całej Drogi krzyżowej.

8.Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie i życiu.