II Niedziela Adwentu – 04.12.2011 r.

I.W dzisiejszą niedziele:

1.Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. W poniedziałek, wtorek i środę- Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30. Natomiast dla młodzieży o godz. 19.30. Program jest  na stronie internetowej parafii . Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi już pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary na tacę w środę jako dar wdzięczności przeznaczone są na potrzeby klasztoru w Lublinie, w którym pracuje o. Krzysztof Lewandowski i O. Jerzy Kubera. Jak Co roku w czasie rekolekcji adwentowych będziemy zbierać do koszy wystawionych przy wyjściach z kościoła trwałe produkty żywnościowe rodzin dotkniętych bezrobociem w naszej parafii na paczki świąteczne. Od jutra do środy na pomoc rodzinom biednym z naszej parafii będzie także można złożyć ofiarę do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

2.Gorąco apelujemy i prosimy rodziców o troskę o praktyki religijne swoich dzieci. W pierwszym tygodniu Adwentu na Roratach w poniedziałek i czwartek było tylko kilkanaście dzieci na tak duża parafię. Brak zainteresowania rodziców uczestnictwem dzieci w życiu Kościoła jest grzechem i poważnym zaniedbaniem.

3.Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie?. Skarbony znajdują się przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

4.Spotkanie ze św. Mikołajem rozpocznie się dziś o godz. 14.30 w amfiteatrze.

II.W tym tygodniu:

5.W czwartek ? 8 grudnia, przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na śpiew Godzinek o godz. 6.05 i na Msze św. według porządku świątecznego: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 dla dzieci msza dla dzieci  i 18.00 . O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę zwaną ?Godziną łaski?. O tę modlitwę prosi Matka Boża, obiecując niezliczone łaski dla duszy i ciała. Taca tego dnia przeznaczona jest na Fundusz ochrony życia – wspierające Dom samotnej Matki w Lublinie.

6.Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele w czwartek – 8 grudnia o godz. 19.00. Hymn zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauza. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki.

7.W piątek swoje imieniny obchodzi O. Wiesław Wyszyński, duszpasterz chorych . Msza św. w jego intencji w piątek o godzinie 6.30. Natomiast w przyszła niedzielę swoje imieniny obchodzi O. Waldemar Grubka ? proboszcz naszej parafii.. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30. Polecamy Solenizantów Waszym modlitwom.

8.Grupa Modlitwy O. Pio zaprasza na otwarty dzień skupienia w najbliższą sobotę. Początek o godzinie 9.30 w starym kościele.

9.Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.       

III.W przyszłą niedzielę:

10.Świąteczne świece w ramach akcji Wigilijne dzieło pomocy dzieciom będzie można nabyć w naszej parafii w przyszłą niedzielę jak również ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z przedszkola św. Franciszka, prowadzonego przez Siostry Pasterzanki Dąbrowicy.

11.Działający przy naszej parafii Teatr Hakuna Matata zaprasza na premierę swojego najnowszego spektaklu pt. Jedna Chwila. Jest toosadzonym we współczesnym świecie, przedstawia dwa dni wyrwane z życia Maćka (bo tak nazywa się główny bohater). Dwa tragiczne dni w trakcie, których dochodzi do wielu nieporozumień. W sztuce ukrytych jest wiele przekazów. Młodzi  mogą spotkać się z problemami, które towarzyszą im, na co dzień, Rodzice mogą spojrzeć z innej perspektywy na własne życie i życie swoich bliskich. Każdy może ocenić zachowania poszczególnych bohaterów odnajdując w każdym z nich cząstkę siebie, może nawet swoje ukryte pragnienia? Premiera odbędzie się w Amfiteatrze w przyszłą niedzielę 11 grudnia o godzinie 19:15. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

IV.Ogłoszenia inne:

12.Opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapiać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.

13.Trwają zapisy na pielgrzymkę samolotowa do Ziemi świętej w kwietniu przyszłego roku. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii.

 14.Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień, był czasem zasłuchania w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił nasze relacje z Bogiem przez sakrament pojednania.