Zaproszenie na premierę spektaklu pt. Jedna chwila

 

 

Spektakl pt.”Jedna chwila” jest dramatem  osadzonym we współczesnym świecie. Maciek (bo tak nazywa się główny bohater), jest młodym chłopakiem, który czuje się nie kochany przez pochłoniętych pracą i ciągłymi kłótniami rodziców. Często ucieka z domu. Swoje niepowodzenia tłumaczy brakiem miłości, a czując się odrzucony często kłamie, aby znaleźć akceptację w swoim otoczeniu. Spektakl są to dwa dni wyrwane z życia Maćka. Można powiedzieć dwa tragiczne dni gdyż dochodzi w nich do wielu nieporozumień. I choć Maciek zaczynie naprawiać to, co  zniszczył. Zaczynie mówić prawdę i dogadywać się z rodzicami. To nagle?

 

Myślę, że warto zobaczyć spektakl ?jedna chwila? gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie. W sztuce bowiem ukrytych jest wiele przekazów. Młodzi  mogą spotkać się z problemami, które towarzyszą im, na co dzień, Rodzice mogą spojrzeć z innej perspektywy na własne życie i życie swoich bliskich. Każdy może ocenić zachowania poszczególnych bohaterów odnajdując w każdym z nich cząstkę siebie, może nawet swoje ukryte pragnienia?

Stworzyliśmy tę sztukę, aby pokazać w niej problemy dzisiejszych ludzi, aby każdy mógł dotknąć, “zasmakować” ich, jednocześnie nie musząc w nie wchodzić i mierzyć się z nimi. Może po obejrzeniu tego spektaklu wielu z nas będzie częściej reflektować nad konsekwencjami naszych czynów. Może żyjąc w pędzącym coraz szybciej świecie zatrzymamy się na chwilę i zadamy sobie pytanie czy warto tak żyć, nie przejmując się niczym, korzystać