I Niedziela Adwentu – 27.11.2011 r.

I.W dzisiejszą niedzielę:

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny ? pod hasłem Kościół Naszym domem w komunii z Bogiem. W Adwencie Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.05 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Zapraszamy dorosłych, młodzież i studentów. Na Roraty przynosimy lampiony. Natomiast Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum będą w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do tej formy adwentowego czuwania i wspólnej modlitwy.

2.Dziś w “Starym kościele”, o godz. 16.00 odbędą się warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu. Konferencję dotyczącą tej tematyki wygłosi o. Marek Skowroński a następnie będzie miał miejsce mityng otwarty z możliwością postawienia pytań. Osoby zainteresowane zapraszamy.

3.Dziś w amfiteatrze odbędzie się spotkanie z Jackiem Telerem ? himalaistą ? o godzinie 19.15. Znany jest jako pomysłodawca i organizator ponad 70 wypraw na czterech kontynentach. Z wykształcenia filozof i terapeuta związany z PAT w Krakowie. Serdecznie zapraszamy.

II.W tym tygodniu:

4.Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się we wtorek. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 18.00 a w niedzielę o godzinie 7.00.

5.W tym tygodniu przypadają imieniny naszych współbraci: o. Andrzeja Derdziuka ? asystenta grupy modlitwy O. Pio i profesora KUL, o. Andrzeja Kiejzy – duszpasterza Domowego Kościoła i O. Andrzeja Cebuli ? duszpasterza dzieci i Domowego Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w środę o godz. 6.30.

6.Dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek – od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrąglej.

I piątek miesiąca ? spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed Mszami św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

I sobota miesiąca ? Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją.

10.Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 9.00 w kościele. Prosimy o obecność rodziców.

11.W tym tygodniu będą roznoszone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii przez Braci kleryków:

poniedziałek – ulice: Namysłowskiego, Struga,  Zana, Krasińskiego i Irydiona 2 i 4,

wtorek – ulice: Irydiona 6, 8 i 10,  Leonarda, Szpitalna, Ułanów bloki z numerami 1-23,

środa – ulice: Ułanów bloki z numerami 25-33 i ul. Herbowa

czwartek – ulice: ul. Dragonów, Wojciechowska, Śnieżyńskiego, Farmaceutyczna,

piątek – ulice Cieszkowskiego, Magierskiego, Monte Cassino, Powstania Styczniowego, Rogińskiego, Al. Kraśnicka ? numery nieparzyste, ks. Brzóski, Borelowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Barszczewskiego, Molickiego, Frankowskiego, Jeziorańskiego, Zulińskiego, Romanowskiego, Paśnikowskiego, Dubieckiego. Hanke Bosaka, Czarkowskiego. Bogdanowicza,

sobota – ulice: Ruckiego, Kruka, Krajewskiego, Toczyskiego, Jankowskiego, Al. Kraśnicka domy po stronie Szpitala, Pielęgniarek, Konstantynów, ul. Skrzetuskiego, Wołodyjowskiego Juranda

Tylko Bracia Kapucyni są upoważnieni do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Opłatki będą roznoszone od godz. 17.00, a w sobotę od godziny 10.00

III.W przyszłą niedzielę:

12. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je O. Krzysztof Lewandowski ? gwardian z klasztoru przy Krakowskim Przedmieściu. Dla dzieci O. Jarosław Kubera ? wychowawca ponowcjatu. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Szczegółowy program w gazetce parafialnej Zwiastun na stolikach z prasą i w gablotach głoszeń. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są on obowiązkiem każdego człowieka wierzącego i szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i ludźmi.

13. Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 14.30 w amfiteatrze. Dzieci z Wilkowa otrzymają przygotowane paczki w sobotę w Wikowie. Dziś ostatni dzień zapisów, a także możliwość wsparcia materialnego w ramach akcji “Pomocnik św. Mikołaja” w Sekretariacie św. Mikołaja po Mszach św. sali Poradni Rodzinnej (wejście przez Punkt książki i przy kancelarii.

14. Za tydzień ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

15. Osoby chcące się włączyć w krucjatę modlitwy różańcowej za Ojczyznę mogą się zapisać w Biurze Radia Maryja.

IV.Ogłoszenia inne:

16. Od dzisiejszej niedzieli można w zakrystii rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok. Przypominamy, że rezerwacja musi być potwierdzona intencją i dowolną ofiarą na tydzień przed odprawieniem Mszy św. Brak potwierdzenia w tym terminie skutkuje utratą rezerwacji. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. nie tylko za zmarłych, ale z okazji różnych okoliczności naszego życia: rocznicy ślubu, imienin, urodzin. Ofiara Mszy św. jest pięknym prezentem.

17 .Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłaszanie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

18. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy i wsparcia materialnego, z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Życzymy wam owocnego Adwentu, wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.