32 Niedziela Zwykła -06.11.2011 r.

I . W tym tygodniu:

 

1.       W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Od dzisiaj są czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Krasińskiego.


2.      
W piątek 11 listopada przypada 93. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny. Dziś przed kościołem można nabyć flagi i drzewce do flag od Drużyny Harcerek “Grot” działającej przy naszym Kościele. Arcybiskup Lubelski Stanisław Budzik udziela dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada br. wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 

II. W przyszłą niedzielę:

 

3.       W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne, a do puszek zbierane będą dobrowolne ofiary jako nasza pomoc dla Kościołów prześladowanych.

 

4.       Chór dziecięcy ze Szkoły Muzycznej pod dyr. P. Renaty Kołodyńskiej zaprasza w przyszłą niedzielę na Koncert pieśni patriotycznych z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 

III. Ogłoszenia inne:

 

5.      Święty Mikołaj został zaproszony na Poczekajkę dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii ?Poczekajka?, którą rozpoczęliśmy dwa lata temu i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało nam się przygotować ponad 200 paczek dla dzieci. W tym roku pragniemy znów zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy, do włączenia się w tę inicjatywę – jako Pomocnik św. Mikołaja. Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 60 zł), zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszach św. do Sekretariatu św. Mikołaja w Poradni Rodzinnej. Będą tam dyżurować członkowie Stowarzyszenia, którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii. Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy, aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc. Także i w tym roku paczkami pragniemy obdzielić dzieci z terenów powodziowych Lubelszczyzny.

Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja przez najbliższe trzy niedziele po Mszy św. o godzinie 10.00 i 11.30. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom ? w niedzielę 4 grudnia 2011 r. o godz. 14.30 w Amfiteatrze podczas miłej zabawy.

 

6.      Przypominamy, ze tradycyjnie co roku opłatki roznoszone są na początku Adwentu przez braci kleryków po wcześniejszym poinformowaniu w ogłoszeniach niedzielnych. Bardzo prosimy, aby zawiadamiać policje, jeśli jakiś oszust przyjdzie podając się za zakonnika lub że jest wysłany przez proboszcza parafii. Dziękujemy za pomoc !!!!.

 

7.       Dziś jest możliwość nabycia przed kościołem książki będącej zbiorem kazań i przemówień ks. Arcybiskupa Stanisława Wielgusa wygłoszonych w Lublinie i okolicach. Będzie można ją nabywać po 15 zł. Tytuł książki brzmi: ?Chrześcijaństwo zobowiązuje?. Są to bardzo dobre przemyślenia egzystencjalne, teologiczne i filozoficzne.

 

8.       Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony, drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła, składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy Wam bogactwa Bożej łaski i dobra płynącego od drugiego człowieka.