31 Niedziela Zwykła -30.10.2011 r.

I.                    W tym tygodniu:

 

1.       We wtorek ? 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Na cmentarzu Majdanek Msza św. będzie odprawiona o 12.00 a po niej procesja. Na pozostałych cmentarzach o 15.00. szczegółowe informacje na temat nabożeństw na cmentarzach lubelskich znajdziemy w gablocie ogłoszeń przed głownymi drzwiami kościoła. Przypominamy, że od 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.

 

2.      W środę – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i godz. 18.00. Przez miesiąc  listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec a  o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach z prasą.  Przy stolikach znajdziemy informacje, w którym tygodniu czytane będą kartki wypominkowe podczas modlitwy różańcowej z poszczególnych osiedli. Cyfrą arabska na kartach wypominkowych zaznaczamy  tydzień czytania wypominek. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra – duchowego i materialnego. Mamy więc wobec nich obowiązek wdzięczności, który możemy spłacić modlitwą, poleceniem w wypominkach lub zamówieniem Mszy św. o ich zbawienie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.

 

3.       Kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek 1 listopada i w środę przed południem.

 

4.      Dni odnowy wewnętrznej:

 

?          I  czwartek – modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe o powołania kapłańskie i zakonne – od godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.

?          I  piątek     dzień  wynagrodzenia za grzechy. Spowiedź przed Mszami św.  Spowiedź dzieci od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

?          I  sobota ? Msza św. z Nieszporami, czuwanie przed Najświętszym Sakramentem zakończone procesją z Figurą Matki Bożej.

5.       Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

 

6.       Wszystkich członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy w najbliższą sobotę na godzinę 16.00 do Biura Radia Maryja na spotkanie organizacyjne w celu powołania Koła.

 

II.                 Ogłoszenia inne:

 

7.       W przyszła niedzielę będzie możliwość nabycia przed kościołem książki będącej zbiorem kazań i przemówień ks. Arcybiskupa Stanisława Wielgusa wygłoszonych w Lublinie i okolicach. Będzie można ją nabywać  po 15 zł. Tytuł książki brzmi:?Chrześcijaństwo zobowiązuje.? Są to bardzo dobre, przemyślenia egzystencjalne, teologiczne i filozoficzne. Arcybiskup Wielgus jest od początku związany z naszą Archidiecezją.

 

8.       Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru.  Niech nawiedziny grobów naszych najbliższych budzą w naszym sercu pragnienie wierności przykazaniom i miłości wobec bliźnich.