29 Niedziela Zwykła – 16.10.2011

I.                    W tym tygodniu:

 

1.       Zapraszamy na spotkanie dla nauczycieli, pracowników szkół i uczelni w poniedziałek. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali duszpasterskiej.

 

2.       We wtorek obchodzimy święto św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze. Zachęcamy do modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.

3.       Msza św. imieninowa O. Łukasza Woźniaka  – Rektora naszego Seminarium kapucyńskiego – we wtorek o godzinie 6.30. Polecamy jego osobę Waszej modlitwie.

 

4.       Po raz pierwszy będziemy obchodzić wspomnienie Bł. Jana Pawła II – w najbliższa sobotę. Zapraszamy na Msze św. poranne, aby polecać swoje intencje za wstawiennictwem Błogosławionego.

 

II.                 W przyszłą niedzielę:

 

5.       Przyszła niedziela rozpocznie Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną. Tego dnia pragniemy zaprosić na godzinę 19.00 do naszego Amfiteatru na ?Kapucyński Wieczór Misyjny?. Tematem tegorocznego spotkania jest ?Życie chrześcijan w świecie islamu?. Całość rozpocznie krótki występ Teatru Hakuna Matata, który wprowadzi nas w tę tematykę. Gościem specjalnym będzie nasz współbrat o. Maciej Sokołowski, który od 2007 roku pracuje w Turcji. Spotkanie zakończy koncert kapucyńskiego zespołu ?Broders?.

 

6.       Msza św. wotywna za wstawiennictwem św. O. Pio – w niedzielę o godzinie 18.00. Intencje można składać w zakrystii.

 

7.       Zbiórka przed kościołem do puszek na KUL prowadzona przez studentów tej Uczelni – w przyszłą niedzielę.

 

III.               Ogłoszenia różne:

 

8.       Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojne ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Zebrane ofiary przekazaliśmy w kwocie 9090 zł do Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?.

 

9.       Włączamy się w ogólnopolską akcje Fundacji św. Mikołaja ?oddaj stary telefon św. Mikołajowi?. W kaplicy św. Franciszka przez cały tydzień stoi pojemnik, do którego możemy wrzucić stare telefony komórkowe. Pozyskane środki z recyklingu tych telefonów wspomogą akcje prowadzoną przez Fundację.

 

10.   Na stolikach wyłożone są kartki wypominkowe, które po wypełnieniu należy złożyć w zakrystii lub w kopercie na tacę.   

11.   Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z jakim na co dzień się spotykamy, składamy Wam serdeczne “Bóg zapłać” modląc się w Waszych intencjach. Niech Matka Boża Różańcowa wyprasza Wam wszystkim obfitość Bożych łask.