28 Niedziela Zwykła – 09.10.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Dzisiaj  Kościół w Polsce  obchodzi XI Dzień Papieski.  Dziękujemy Bogu za wielkiego Papieża i jego beatyfikacje. Przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.

 

II.                 w tym tygodniu:

 

2.       W czwartek 13 października, przypada wspomnienie bl. Honorata Koźmińskiego, kapłana Zakonu Kapucynów – Założyciela licznych rodzin zakonnych, także tych mieszkających na terenie naszej parafii. W tym dniu czcicieli Matki Bożej Fatimskiej  i Bł. O. Honorata zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie  Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.

 

3.       W w piątek swoje imieniny obchodzi: Br. Kalikst Kłoczko ? któremu zawdzięczamy wiele prac stolarskich  wykonanych w kościele i klasztorze. Msza św. w jego intencji w piątek o godzinie 6.30.

 

4.       Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszany na spotkanie formacyjne w sobotę o godzinie 9.00.

 

5.       Z okazji Dnia Edukacji wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży. Zapraszamy na spotkanie dla nauczycieli i pracowników Szkól i uczelni w poniedziałek 17 października. Spotkanie rozpiocznie się  Mszeą św. o godznie 18.00.

 

III.               Ogłoszenia inne:

 

6.       Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, ze korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem.

 

7.       Osoby, które chcą zapisać się do powstającego  Koła Przyjaciół Radia Maryja, mogą to uczynić dziś po Mszach św. w biurze Radia Maryja przy Punkcie Ksiązki.

 

8.       Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Głosując w zgodzie z własnym sumieniem wybierajmy ludzi, których poglądy są zgodne z nauką Jezusa Chrystusa i nauczaniem Kościoła.

 

 

9.       W ostatnim czasie do naszej wspólnoty na Poczekajce przybyli O. Maciej Sokołowski, pracujący do tej pory w Turcji i skierowany na studia specjalistyczne na KUL-u i O. Marek Skowroński, pracujący do tej pory w Łomży, podejmujący obowiązki wykładowcy w naszym seminarium. Nowym kapłanom życzymy darów Ducha świętego i dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie.

 

10.   Na stolikach z prasą są wyłożone już kartki wypominkowe za zmarłych z naszych Rodzin. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Na prośbie wielu parafian wyrażaną podczas wizyty duszpasterskiej proponujemy aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I – tydzień z osiedla Błonie, II ? tydzień z osiedla Krasińskiego, III tydzień z Osiedla Sienkiewicza i IV ? tydzień z osiedla Konstantynów.

 

11.   Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy Bóg zapłać. Życzymy  umocnienia we wierze i darów Bożych dla Waszych Rodzin.