22 Niedziela Zwykła – 22.08.2011 r.

I.W tym tygodniu:

 

1.       W czwartek – 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze św. szkolne będą odprawiane w następującym porządku:

 

?          godz. 8.00 dla Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum I Liceum im. Jana III Sobieskiego I poświęcenie nowej szkoły przy ul. Paśnikowskiego. Są jeszcze pojedyncze miejsca do I klasy szkoły podstawowej ze względu na utworzenie dodatkowej klasy podczas wakacji.

?          godz. 8.30 ( w starym kościele) ? dla IX Liceum Ogólnokształcącego

?          godz. 9.00 dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 38  

?          godz. 10.00 dla uczniów z Gimnazjum nr 7

 

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Rodziców ponadto prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o Mszy św. Gdyby rozpoczęcie roku w szkole uniemożliwiało udział we Mszy św. zapraszamy w godzinach dogodnych.

Tego dnia wypada tez 72-ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

 

2.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

 

?          I   czwartek ?  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

?          I  piątek ?dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30. Spowiedź od godziny 16.00.Wieczorem Spowiedź od godziny 17.30. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

?          I sobota ? różaniec o godzinie 17.30, Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo I sobotnie zakończone procesją z figurą Matki Bożej.

 

3.       Pielgrzymka do Wąwolnicy na uroczystości odpustowe wyruszy z naszej parafii w przyszłą sobotę. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 6.30. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszą do Wąwolnicy. Jest możliwość oddania większych bagaży na samochód.

 

II. W przyszłą niedzielę:

     

4.       Za tydzień na Mszy św. o godzinie 11.30 poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

5.       Od przyszłej niedzieli nie będzie juz wakacyjnej Mszy św. o godzinie 19.30. Powróci Msza św. o godzinie 16.00.

 

6.       Pierwsza po wakacjach próba scholii śpiewającej o godzinie 11.30 – w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 w sali nr 2. Zachęcamy chętne dzieci do uczestnictwa w scholii i próbie.

 

III. Ogłoszenia inne:

 

7.       Msza św. dla dzieci przedszkolnych będzie sprawowana począwszy od niedzieli 18 września o godz. 11.30 w starym kościele.

 

8.       Wielu parafian informowało nas, że w ostatnim czasie do skrzynek na listy zostały włożone materiały i płyty CD z kazaniami ks. Natanka. Przypominamy, że ks. Natanek został suspendowany przez swego biskupa i jego nauczanie nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła.

 

9.       Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim się spotykamy z Waszej  strony. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w poznawaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, Nauczycielom sil do przekazywania wiedzy a wszystkim wytrwałości w czynieniu dobra wspartej Bożym Błogosławieństwem.