18 Niedziela Zwykla – 31.07.2011 r.

I. Dzisiejszej Niedzieli:

 

1.       Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się dziś – o godz. 19.00 w starym kościele a po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia –  w dniu składania bagaży. W dalszym ciągu możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą? podając intencję do modlitwy i pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 120 zł od osoby.

 

II. W tym tygodniu:

 

2.       Jutro  rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jako Polacy i katolicy przeżyjmy ten czas w abstynencji od alkoholu zgodnie z apelem naszych biskupów.

 

3.      We wtorek – 2 sierpnia, w naszej parafii przypada Odpust Matki Bożej Anielskiej, zwany Odpustem Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka  Porządek służby Bożej będzie następujący: o godz. 6.05 – Godzinki. Msze święte będą w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00. Po Sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich zaangażowanych do niesienia sztandarów, chorągwi i baldachimu. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać na zwykłych warunkach tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów (także powszednich), stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego. Bardzo prosimy o uczestnictwo naszych parafian, bo jest to rzeczywista forma przywiązania do parafii i troski o to, co się w niej dzieje.

 

4.       XXXIII Pielgrzymka Lubelska rozpocznie się w środę – 3 sierpnia Mszą św. o godzinie 8.30 w katedrze Lubelskiej. Grupa 3 z  naszej parafii prowadzoną przez O. Mirosława Ferenca wyruszy na pielgrzymi szlak. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię Zachęcamy tych, którzy pozostają w domu przy swoich codziennych obowiązkach, do duchowego pielgrzymowania z pątnikami na Jasną Górę. Można to czynić przez modlitwę, uczestniczenie we Mszy św., ofiarowanie swojej pracy, cierpienia oraz innych drobnych aktów pokutnych. Dziękujemy tym,  którzy wsparli materialnie uczestników pielgrzymki.

 

5.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

 

 

?          I czwartek miesiąca – zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu  w kaplicy okrągłej od godziny 15.00 – w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.

 

?          I  piątek ? nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30.   Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

?          I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z   Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu wypada Święto Przemienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul Nadbystrzyckiej. Głowna suma odpustowa o godzinie 11.30.

 

III. Ogłoszenia inne:

 

6.       Kancelaria parafialna  w miesiącu sierpniu czynna będzie tylko po południu w godzinach 17.00-19.00. We wtorek z racji odpustu kancelaria nie będzie czynna.

 

7.       Za wszelkie dobro z waszej strony drodzy parafianie i sympatycy naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy, aby bliskość Jezusa płynąca z codziennej modlitwy i kontaktu ze słowem Bożym umacniała Wasze serca w całym  rozpoczynającym się tygodniu.