Niedziela Zesłania Ducha Świętego -12.06.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu “O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. O godz. 09.45 trzech naszych diakonów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk o. biskupa Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

II.                 W tym tygodniu:

 

2.       Jutro święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 – kiedy neoprezbiterzy odprawią prymicyjną Mszę św. Zapraszamy na tę uroczystość. Z racji Mszy św. prymicyjnej nie będzie po niej nabożeństwa fatimskiego.

 

3.       Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy spotkanie w środę o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej.

 

III.               W przyszłą niedzielę:

 

4.       Uroczystość Najświętszej Trójcy – w przyszłą niedzielę kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

 

IV.                Ogłoszenia różne:

 

5.       W odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi – w sobotę, 2 lipca – o 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25 i 50-lecia sakramentu  małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii.

 

6.       Są jeszcze wolne miejsca na: pielgrzymkę do Warszawy ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego i Powązek i na pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią w listopadzie. Informacje w gablocie ogłoszeń przed kościołem od strony zakrystii.

 

7.      Na prośbę wielu parafian podczas wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu nastąpi zmiana w układzie Mszy św. Nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00 a pojawi się Msza św. o godzinie 19.30.

 

8.       Letnie Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych – organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka odbędą się w dwóch turnusach: od 04 do 08 lipca i od 25 lipca do 5 sierpnia. Zapisy od poniedziałku w kancelarii parafialnej.

 

9.       Są jeszcze wolne miejsca na letni obóz ministrancki ?Wakacje ze św. Franciszkiem? – dla chłopców w wieku od 8 do 16 roku życia. Obóz organizowany jest przez naszą parafię w Beskidzie Sądeckim w dniach 8 ? 17 lipca. Chętni mogą zgłaszać się do o. Michała Gawrońskiego przy furcie klasztornej lub telefonicznie.

 

10.   Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z Waszych serc. Szczególnie dziękujemy za hojność okazaną podczas sprzedaży słodkich cegiełek i  festynu parafialnego. W Punkcie książki można jeszcze nabyć słodycz Poczekajki i słodkie cegiełki. W ten sposób realnie w wspomagamy wyjazdy dzieci i młodzieży na upragnione wakacje. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego nieodzowne w codziennym życiu.