Wniebowstąpienie Pańskie – 05.06.2011

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za beatyfikację Jana Pawła II. W ramach tego święta odbywa się dobrowolna zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

2. Zapraszamy na premierę filmu: Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II – autorstwa Wandy RóżyckiejZborowskiej ? dziś o godzinie 17.00 do naszego amfiteatru. Po projekcji spotkanie z autorką filmu. Wstęp wolny.

II. W tym tygodniu:

3. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na nabożeństwie czerwcowym. Zapraszamy także na Triduum modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym: w czwartek i piątek o godzinie 19.00 w kościele. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy o godzinie 19.30. Spotkanie rozpocznie się modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego, a zakończy się Mszą św.

III. W przyszłą niedzielę:

4. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego – świecenia kapłańskie trzech diakonów z naszego Seminarium – odbędą się o godzinie 9.45 ? czyli Msza św. z godz. 10.00. rozpocznie się 15 min. wcześniej. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, aby dziękować Bogu za dar powołań kapłańskich. Jednocześnie informujemy, że uroczystości te trwać będą ponad 1,5 godziny, dlatego też osoby niezainteresowane prosimy, aby przyszły na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

IV. Ogłoszenia inne:

5. Zakończyły się 18. Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. W turnieju wzięło udział 274 chłopców w 29 drużynach. Zwycięzcom gratulujemy zdobycia Pucharów, a wszystkim uczestnictwa w mistrzostwach. Dziękujemy także tym, którzy wsparli materialnie zakup pucharów i nagród oraz odpowiedzialnym i sędziom.

6. Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłaszanie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

7. Chłopców w wieku od 8 do 16 roku życia zachęcamy do udziału w letnim obozie ministranckim ?Wakacje ze Św. Franciszkiem? organizowanym przez naszą parafię w Beskidzie Sądeckim w dniach 8 ? 17 lipca. Chętni mogą zgłaszać się do o. Michała Gawrońskiego przy furcie klasztornej lub telefonicznie.

8. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 09-10 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Radia Maryja przy punkcie książki.

9. Trwają zapisy na na jednodniową pielgrzymkę do Warszawy ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego i Powązek. Szczegółowe informacje przy Punkcie Książki i w gablocie ogłoszeń przed kościołem od strony zakrystii.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszym festynie parafialnym. Dziękujemy sponsorom i woluntariuszom, a szczególnie młodzieży z Gimnazjum nr 7 i ministrantom, którzy poświecili wiele czasu w przygotowanie Festynu. Jest to świadectwo rzeczywistej troski o wspólnotę parafii i o to, co się w niej dzieje. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i światła Ducha Świętego w codziennych sprawach.