V Niedziela Wielkanocna – 22.05.2011

1. I W dzisiejszą niedzielę:

2. Wspólnota Ruchu Wiara i Światło zaprasza dziś na kiermasz ciast przed kościołem po Mszach św. od godz. 9.30 -14.00. Jest to grupa zrzeszająca osoby z niepełnosprawnością umysłową, ich rodziny i przyjaciół. Starają się raz w roku, w czasie wakacji wyjechać wspólnie na obóz rekolekcyjno-wypoczynkowy. Nie posiadają na ten cel żadnych specjalnych funduszy, dlatego bardzo proszą o wsparcie.

II. W tym tygodniu:

3. Pielgrzymka do Archikatedry Lubelskiej dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziców ? w poniedziałek o godzinie 17.00.

4. Czcicieli św. O. Pio zapraszamy na Mszę św. wotywną w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje na Msze św. zbiorową można składać w zakrystii.

5. Kolejny wieczór z cyklu “Kuźnia Wiary”. Tematem spotkania będzie pytanie: “Czy Kościół jest homofobiczny? – czyli o spojrzeniu Kościoła na homoseksualizm”. Gościem “Kuźni” będzie redaktor naczelny portalu Fronda.pl pan Tomasz Terlikowski. Zapraszamy na spotkanie w środę, w amfiteatrze naszego kościoła, o godzinie 19.00.

6. Dzień Matki w tym roku będziemy obchodzić w czwartek. Jest to dobra okazja, aby wyrazić naszym ziemskim matkom wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Zachęcamy, aby tego dnia ofiarować uczestnictwo we Mszy św. jako dar wdzięczności i prośby za nasze mamy.

7. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców rozpocznie się najbliższy piątek ? Mszą św. o godzinie 18.00 w kościele. Jest to ostatni tydzień zapisów do przygotowania do tego sakramentu. Zapisy w kancelarii.

III. W przyszłą niedzielę;.

8. Rocznica I Komunii św. dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Próby dla dzieci w poniedziałek i środę o godzinie 19.00. Spowiedź w sobotę: o godzinie 9.00 ? dzieci ze Sz. P. 38, o 9.30 – z grupy parafialnej i o 10.00 – z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej.

9. Studenci KUL-u będą zbierać przed kościołem w przyszłą niedzielę dobrowolne ofiary do puszek na rzecz Uczelni.

10. W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, aby wesprzeć materialnie ich wyjazdy na wakacje, w przyszłą niedzielę będą rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie czekolad i a także: słodycz Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Liczymy na Waszą hojność.

11. IV. Ogłoszenia różne:

12. Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłaszanie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

13. We wrotek rozpoczęły się prace budowlane związane z budową drugiej klatki schodowej do dolnej części kościoła ? od strony starego kościoła. Polecajmy to dzieło Bożej opiece.

14. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego nieodzowne w codziennym życiu.