Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego -24.04.2011 r.

1.       Radosne Alleluja jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość Wielkanocnego Poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem. Wracając do naszych domów i odwiedzając naszych bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał ? Alleluja. Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja.

Składamy sobie dzisiaj życzenia. Przeżywając te Święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje, że jest wśród nas, przeniknęła w nasze wnętrze i była obecna w każdym wymiarze naszego życia. Wszystkim Parafianom i Gościom w imieniu całej wspólnoty kapucynów z Poczekajka życzymy wielkanocnej radości, zdrowych, pełnych miłości i życzliwości Świąt w rodzinie. Życzenia te ogarniamy naszą modlitwą za Was. Dziękujemy także za troskę o piękno kościoła i wspomaganie materialne podejmowanych dzieł w parafii i klasztorze.

 

I. W tym tygodniu:

 

2.       Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, Ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL.

 

3.       Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 17.30. Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy licznie tego dnia  na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 

4.       Msza św. imieninowa O. Marka Zawadzkiego  kapelana szpitala we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy szpitalnej a Br. Jerzego Obłozy we wtorek o godz. 6.30. w kościele. Polecamy ich waszej modlitwie.

 

5.       Wchodzimy w ostatni tydzień przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II. Przez 6 lat przygotowaliśmy się do tego wydarzenia w parafii przez Apele papieskie. Niech ta uroczystość dla nas Polaków nie będzie ckliwym wzruszeniem, ale okazją do wdzięczności Bogu za naszego Rodaka i wzbudzeniem refleksji na sławami Papieża do nas Polaków. Zapraszamy na bezpośrednie przygotowanie w naszej parafii poprzez Triduum modlitewne przez beatyfikacją: w czwartek, piątek i sobotę o godzinie 20.30 do naszego kościoła. Niech zewnętrznym wyrazem naszej radości i dumy będzie przystrojenie od czwartku  naszych okien, balkonów zdjęciami Jana Pawła II i flagami narodowymi i papieskimi. Niech pozostaną one przez cały tydzień po beatyfikacji. W niedzielę 1 maja zapraszamy na uroczystą koronkę Do miłosierdzia Bożego jako nasze dziękczynienie za beatyfikacji. Podczas tego nabożeństwa poświecimy obraz Jana Pawła II, który na stałe będzie wisiał w kaplicy Fatimskiej.

 

6.       Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży w naszej parafii w najbliższa sobotę o godzinie 16.00 przez biskupa Ryszarda Karpińskiego. Uroczystość tę poprzedzi bezpośrednie przygotowanie dla kandydatów , które rozpocznie się w środę o godzinie 19.00.

 

II. Ogłoszenia inne:

 

7.       W Wielki Poniedziałek w godzinach popołudniowych odszedł do Pana  po nagrodę życia wiecznego nasz współbrat O. Florian Duchniewski. Przeżył 79 lat. Pogrzeb odbył się w Wielką Środę. Polecamy jego duszę waszym modlitwom.