III Niedziela W. Postu – 27.03.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Dziś w naszym kościele o godzinie 19.00 odbędzie się Koncert wielkopostny Parce Domine w wykonaniu wielu chórów. Zapraszamy naszych parafian i gości na ten muzyczny wieczór. Nasze uczestnictwo niech będzie cząstką refleksji wielkopostnych w trwającym cyklu rekolekcji. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach. Wstęp wolny.

 

2.       Po Mszach św. przy głównych drzwiach kościoła zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem chroniącym wszystkie dzieci od chwili poczęcia i zakazującym aborcji. Liczymy szczególnie na osoby, którym bliskie jest nauczanie Jana Pawła II dobitnie wyrażone w encyklice Evangelium Vitae. To jest nasze czytelne świadectwo wiary. Zachęcamy do poparcia tej ustawy.

 

3.       Administrator Archidiecezji Lubelskiej ks. Biskup Mieczysław Cisło zwraca się do nas z gorącym apelem o pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii. Dobrowolne ofiary możemy złożyć dziś do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

 

II.                 W tym tygodniu:

 

4.       Rekolekcje szkolne dla młodzieży: IX LO i Zespołu Szkół Elektronicznych – rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do środy. Rekolekcje dla Gimnazjum nr 7 rozpoczną się w środę i potrwają do piątku.

 

5.       Kolejne spotkanie z cyklu Kuźnia wiary odbędziecie w czwartek w amfiteatrze o godzinie 19.00. Temat spotkania to: Cywilizacja aborcji. Gościem spotkania będzie Grzegorz Górny, współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika FRONDA. Zapraszamy.

 

6.       Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Adoracji Krzyża, Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka i konsekwencje ludzkiego grzechu. Kazania pasyjne można wysłuchać także na stronie internetowej parafii.

 

7.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

 

?          I piątek ? dodatkowa spowiedź dzieci od godz. 15.30, Droga krzyżowa o godz. 16.00 a po niej Komunia św.

?          I sobota – zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 i Nabożeństwo Fatimskie.

 

III.               W przyszłą niedzielę:

 

8.       Rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i studentów rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Eugeniusz Derdziuk ? proboszcz parafii z Krasnobrodu, który jest także diecezjalnym egzorcystą. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej “Zwiastun”. Już dzisiaj zachęcamy i prosimy o uczestnictwo w tych rekolekcjach, które dla nas, ludzi wierzących, są nie tylko obowiązkiem, ale winny być też potrzebą serca, aby w świecie pełnym zamętu i zabiegania zatrzymać się i zapytać o sens naszego życia, o wartości, którymi żyjemy i aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje.

 

IV.                Ogłoszenia inne:

          

9.       Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej zaprasza młodych na weekend ze Świętym Franciszkiem w dniach 1 ? 3 kwietnia do Górecka Kościelnego na Roztoczu. Wszelkich informacji udziela o. Michał Gawroński, przy furcie klasztornej lub telefonicznie.

Zapraszamy kobiety i mężczyzn powyżej 18 roku życia na kurs samoobrony. Kurs przeznaczony jest dla osób zdrowych.. Kurs będzie odbywał się w soboty o 14.30  na scenie w amfiteatrze.    Wejście    do amfiteatrzu od  zaplecza. Uczestnikami mogą być osoby, które mają wykupiony karnet do siłowni. Zapraszamy.

  

 

11.   Dziękujemy wszystkim grupom duszpasterskim za pomoc w przygotowaniu i włączenie się w liturgię Eucharystii w ubiegłą niedzielę podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii przez ks. Biskupa Józefa Wróbla. W dniu wczorajszym zostały zamontowane na prezbiterium drewniane stalle. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli materialnie to dzieło. Życzymy Wam opieki Bożej w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.