II Niedziela W. Postu – 20.03.2011

I.                    W dzisiejszą Niedzielę:

 

1.       Dzisiaj odbywa się ogólnopolska zbiórka dobrowolnych ofiar na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Skarbony ustawione są przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdy dar!

 

II.                 W tym tygodniu:

 

2.       Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkole dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 i Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej. Rekolekcje potrwają do środy. Z programem rekolekcji uczniowie zostali zapoznani w szkołach. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Gawroński.

Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio
w środę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

 

3.       Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku wypada w piątek – 25 marca. Tego dnia obchodzimy także w kościele Dzień Świętości Życia. O godzinie 6.05 Godzinki o Niepokalanym Pocz. Najśw. Maryi Panny. Msze św. o godzinie: 6.30, 7.15, 8,00 i po niej Droga krzyżowa ok. godziny 9.00. Następnie Msza św. o godzinie 10.00 i wieczorem o godzinie 18.00. Po południu nabożeństwa Drogi krzyżowej jak w każdy piątek W. Postu. Na Mszy św. o godzinie 10.00 i 18.00 będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy intencji dziecka nienarodzonego. Deklaracje dzieła Duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje złożymy w piątek – w darach ołtarza podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.

 

III.               W przyszłą niedzielę:

 

4.       W przyszłą niedzielę w naszym kościele o ogdzinie 19.00 odbędzie się Koncert wielkopostny Parce Domine w wykonaniu wielu chórów. Zapraszamy naszych parafian i gości na ten muzyczny wieczór. Nasze uczestnictwo niech będzie cząstką refleksji wielkopostnych w rozpoczynającym się w tym dniu cyklu rekolekcji.

 

5.       Członkowie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji będą w przyszłą niedzielę zbierać podpisy pod projektem ustawy antyaborcyjnej.

 

IV.                Ogłoszenia różne:

 

6.       Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego przygotowujące zespół muzyczny i chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Zapraszamy młodych i dorosłych w każdą niedzielę W. Postu o godzinie 17.00 do sali nr 2.

 

7.       Trwają zapisy drużyn do udziału XVIII Mistrzostwach o Puchar Niepokalanej organizowane przez Stowarzyszenie i Parafię. Zapraszamy drużyny męskie i żeńskie ze szkół podstawowych z klas od 3 do 6 i z gimnazjum. Karty zgłoszenia drużyn na furcie klasztornej do 25 marca. W sobotę 26 marca Msza św. o godzinie 15.00 i po niej spotkanie organizacyjne amfiteatrze. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Parafii i Stowarzyszenia.

 

 

8.       Programy pielgrzymek organizowanych przez naszą parafię w tym roku: wywieszone są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

 

9.       Dyrekcja Przedszkola nr 48 przy ul. Leonarda 15 zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym  na Dni Otwarte Przedszkola w dniu: 30.03.2011 w godz. 17.00 ? 18.00 i 31.03.2011 w godz. 9.30 ? 11.30. Zapisy do przedszkola trwają do 15.04.2011.

 

10.   Prywatne Przedszkole Motylek przy ul. Jutrzenki 16 lokal 156 zaprasza dzieci z rodzicami na Dzień otwarty 22 marca we wtorek w godz. od 9.30 do 18.00.

 

11.   Dziękujemy za wspieranie dzieła pomocy potrzebujących i za wszelkie dobro, z którym się na co dzień spotkamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu.