9 Niedziela Zwykła – 06.03.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Grupa teatralna ?WARTO? z Zamościa zaprasza młodzież i dorosłych na przedstawienie: Sybir ? nie wiadomo co będzie. Sztuka zostanie wystawiona w naszym amfiteatrze dziś o godzinie 19.15. Zapraszamy. Wstęp wolny.

 

II.                 W tym tygodniu:

 

2.      Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. ?Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia? (KPK kan. 1252). W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z picia alkoholu czy palenia tytoniu. Prosimy Was, abyście to zobowiązanie wpisali w Księdze Trzeźwości, która wyłożona jest w zakrystii – w duchu ekspiacji za grzechy czy też w intencji kogoś, kto nadużywa alkoholu. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach.

 

3.       Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci i gimnazjum o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

 

4.      Pierwsza w tym roku wielkopostna adoracja krzyża odbędzie się w czwartek w dużym kościele, o godz. 19:00. Przyjdź, jeśli chcesz znaleźć sens swojego cierpienia w cierpieniu Chrystusa ? prawdziwej Miłości. Adoracje krzyża będą się odbywały co dwa tygodnie przez cały Wielki Post, na zmianę z czwartkowymi spotkaniami ze Słowem Bożym.

 

5.       Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godzinie 18.00 w Sali konferencyjnej.

 

6.       Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

 

7.       Msza św. w intencji zmarłego ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego w 30-ty dzień po śmierci – w przyszłą sobotę o godzinie 18.00 w naszym kościele.

 

III.               Ogłoszenia inne:

 

8.       Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 38 przy ul. Wołodyjowskiego zaprasza na Dzień otwartych drzwi w sobotę w godzinach: 10.00 ? 12.00.

 

9.       Jest  jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Santiago de Compostela i do Ziemi Świętej i Jordanii w listopadzie. Informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń przy wejściu do kościoła od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza.

 

10.   Codzienną modlitwą spłacamy Waszą dobroć. Życzymy opieki Bożej w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra.