7 Niedziela Zwykła – 20.02.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Skrutacja Słowa Bożego prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne –  dziś od godziny 16.00 w starym kościele.

 

2.       Teatr “Hakuna Matata” gromadzący się przy naszej parafii, zaprasza wszystkich na premierę przedstawienia pod tytułem “Bajka, która się nie nazywa“. Spektakl jest przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Premiera odbędzie się dziś o godzinie 19.15. Wstęp wolny.

 

3.       Dziś dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach na ?Fundusz Wschodni?

 

II.                 W tym tygodniu:

 

4.       Zapraszamy na Mszę św. nowennową za wstawiennictwem św. O. Pio w środę o godz. 18.00. Intencje do nowenny można składać w zakrystii.

 

5.       Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

 

 

6.       Wspólnoty neokatechumenalne prowadzą w naszej parafii Katechezy ewangelizacyjne: w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 – w starym kościele. Zapraszamy.

 

III.               W przyszłą niedzielę:

 

7.       W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Karmelitanki z Woli Guzowskiej. Poproszą nas o wsparcie materialne w modernizacji Domu dla dzieci i młodzieży.

 

IV.                Ogłoszenia inne:

 

8.      W tym roku z naszej parafii organizowane są następujące pielgrzymki:

 

?          do Sanktuariów Maryjnych Europy – w czerwcu                     

?          do Santiago de Compostela (Francja i Hiszpania) – w lipcu
do Sanktuariów Bałkańskich – we wrześniu                               

?          do Ziemi Świętej i Jordanii – w listopadzie      

                 

Szczegółowe informacje na temat: programu, ceny, zapisów – w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na internetowej stronie parafii.

 

9.      Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą emerytom i rencistom w przygotowaniu zeznania PIT-37. Wystarczy przyjść z otrzymanym z ZUS-u PIT-em 40 – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 do sali nr 3. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć działania w naszej parafii przez przekazanie 1% z podatku na Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”, składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

10.   Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza na Dzień otwartych drzwi – 22 lutego od godz. 16.00. Szczegóły na plakacie.

 

11.   Zachęcamy do włączenia się w 9-tygodniową Nowennę przed beatyfikacją Jana Pawła II dziękując Bogu za Pontyfikat naszego wielkiego Rodaka i prosząc o Miłosierdzie Boże dla Polski i Polaków. Nowenna rozpoczyna się 27 lutego i potrwa do 30 kwietnia. Polega na codziennym odmawianiu koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

12.   W sobotę została zamontowana XII stacja Drogi krzyżowej. Dziękujemy za modlitwę i materialne wspieranie potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafię. Życzymy obfitości Bożych darów i sił do trwania w dobrym wobec Boga i ludzi.