2 Niedziela zwykła – 16.01.2011 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Grupa teatralnej Nasza lepsza ze Środowiskowego Domu Samopomocy Roztocze zaprasza dziś na Spektakl świąteczny skierowany do dorosłych i młodzieży. Spektakl odbędzie się po Mszach św. z godziny 11.30 i 13.00 i trwa ok. 20 minut. Gorąco zapraszamy.

 

2.       Dzisiaj po raz 17-sty zapraszamy na piękny, Parafialny Koncert Bożonarodzeniowy ?Bliżej żłobka? – w naszym kościele o godzinie 19.00. Koncert zakończymy modlitwą i Apelem papieskim dziękując Bogu za zbliżającą się beatyfikacje Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja w Rzymie. Gorąco zapraszamy licząc na Waszą obecność. Jest to nasze żywe świadectwo budowania wspólnoty parafialnej. Szczegóły na plakatach w gablotach kościoła i stronie internetowej parafii. Wstęp wolny.

 

II.                W tym tygodniu:

 

3.      Porządek Wizyty Duszpasterskiej w tym tygodniu:

 

Poniedziałek, 17 stycznia, ul. Ułanów ? bloki nr 17, 19, 21, 23, 25, 27 i 29.

Wtorek, 18 stycznia, ul. Ułanów ? bloki nr 1, 5, 7, 9, 11 i 15 oraz ul. Konstantynów.

Środa, 19 stycznia, aleja Kraśnicka oraz ulice: Pielęgniarek, Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego i Parady.

Czwartek, 20 stycznia, ulice: Romanowskiego, Żulińskiego, Borelowskiego, Krajewskiego, Rogińskiego, Toczyskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka i Kruka.

Piątek, 21 stycznia, ulice: Barszczewskiego, ks. Brzóski, Molickiego, Powstania Styczniowego, Boh. Monte Cassino – blok nr 55, Magierskiego, Cieszkowskiego oraz ul. Śnieżyńskiego – bloki nr 6, 8 i 10.

Sobota, 22 stycznia, ul. Śnieżyńskiego – domy, ul. Wojciechowska – domy oraz blok nr 36 i 36A, ul. Farmaceutyczna – domy i blok nr 4 oraz rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej w tym roku, a które pragną przyjąć kapłana po kolędzie. Te rodziny powinny do czwartku w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub na furcie klasztornej poprosić o indywidualną kolędę.

 

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę o godzinie 10.00. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, informacje także można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

4.       W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem ?Trwali w nauce apostołów, braterskiej wspólnocie, w łamaniu chleba i modlitwie?. Porządek obchodów w Lublinie jest na plakatach przed kościołem.

 

5.       Tematem kolejnego spotkania w ramach cyklu Kuźnia wiary  jest Ocena moralna in vitro. Gościem spotkania będzie dr Tomasz Terlikowski. Spotkanie odbędzie się w amfiteatrze w środę o godzinie 19.00. Zapraszamy.

 

III.             W przyszłą niedzielę:

 

6.       Msza św. nowennowa za przyczyną św. O. Pio ? w niedzielę 23 stycznia o godz. 18.00. Intencje można składać w zakrystii.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

7.       W związku z ogłoszeniem daty beatyfikacji naszego rodaka Jana Pawła II, z naszej parafii organizowany jest wyjazd do Rzymu na beatyfikację. Szczegółowe informacje na temat programu i zapisów w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zachęcamy do udziału.

 

8.       Wraz z Siostrami Kapucynkami pragnę gorąco podziękować za ogromną hojność, z jaką Siostry spotkały się w ubiegłą niedzielę ze strony Was, drodzy Parafianie i Sympatycy naszego Kościoła, podczas zbiórki ofiar na budowę domu dla dzieci im. Jana Pawła II w Wąwolnicy. W żadnym kościele Siostry nie zebrały tyle darów materialnych serca, co u nas. Bóg zapłać! Z darem modlitwy w intencji ofiarodawców. 

 

9.       Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z jakim spotykamy się na co dzień z Waszej strony, składamy serdeczne Bóg zapłać, modląc się codziennie za Was podczas Mszy św. za Braci dobrodziejów i w chórze zakonnym. Dzieciom, młodzieży i pedagogom rozpoczynającym ferie zimowe życzymy owocnego wypoczynku i nabrania sił.