II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 02.01.2011

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Koncert kolęd w wykonaniu chóru  dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej dziś po Mszy św. o godzinie 16.00.

 

II.                W tym tygodniu:

 

2.       We czwartek  – 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.  Porządek Mszy św. niedzielny.  Ofiary złożone na tace tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną.  Przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, przedzielając je krzyżykami i dodając datę roku. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz chcemy szukać Chrystusa i znaleźć Go. Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej wiary.

 

3.       W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa spowiedź o godzinie 16.00 i  Msza św. o godzinie16.30 i o  18.00. Poprzedzi je nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30. Przypominamy, że wypełnieniem I piątku miesiąca jest komunia św. wynagradzająca. Jeśli ktoś przed świętami był  u spowiedzi i nie ma grzechu ciężkiego nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi.  Prosimy w miarę możliwości o skorzystanie ze spowiedzi w godzinach porannych, gdyż popołudniu będzie mniejsza ilość kapłanów.

 

4.      Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

 

Poniedziałek, 3 stycznia, ul. Leonarda ? bloki nr 5, 7, 9, 11 i 13.

Wtorek, 4 stycznia, ul. Irydiona ? bloki nr 2, 4, 6, 8 i 10 oraz ul. Krasińskiego ? bloki nr 16 i 18.

Środa, 5 stycznia,  ul. Krasińskiego ? bloki nr 3, 6 i 10.

Piątek, 7 stycznia, ul. Krasińskiego ? blok nr 12, ul. Zana ? blok nr 13 i domy oraz ul. Namysłowskiego.

Sobota, 8 stycznia, ul. Struga oraz ul. Skrzetuskiego ? bloki nr 4, 6 i 8.

Poniedziałek, 10 stycznia, ul. Skrzetuskiego ? bloki nr 2, 2A, 2B i 10 oraz ul. Juranda ?  blok nr 1.

 

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe,  a także informacje  na stronie internetowej naszej parafii. Dobrowolne ofiary, które składamy w tym roku są przeznaczone na dalsze prace remontowe wewnątrz kościoła dokończenie wystroju prezbiterium: drewniane stalle, figury na ścianach prezbiterium i na zewnątrz. Jeśli uda się to również zostaną wykonane witraże w kaplicy Jezusa Miłosiernego i matki Bożej częstochowskiej. Na wiosnę będzie wykonana klatka schodowa do dolnej części kościoła.

 

III.             W przyszła niedzielę;

 

5.       Niedziela Chrztu Pańskiego  zamyka okres Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godzinie 13.00  pięciu naszych braci złoży swoje wieczyste służby zakonne. Serdecznie zapraszamy. Informujemy, ze Msza św. będzie trwała ok. 2 godziny, dlatego osoby które nie mogą uczestniczyć w dłuższej Mszy św. prosimy o przyjście na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

 

6.       Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

 

7.      Pierwsze po świętach spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców – w przyszłą niedziele  o godzinie 14.05 w starym kościele !!!.

 

8.       Siostry Kapucynki, które prowadzą w naszej parafii Dom dla dzieci im. Siostry Weroniki i budują drugi dom w Wąwolnicy im. Jana Pawła II –  są w trudnej sytuacji materialnej, związanej z budową tego domu. Bardzo proszę i zachęcam do naszej wspólnej  pomocy materialnej Siostrom. Siostry w przyszłą niedziele będą zbierały ofiary na kontynuacje budowy tego domu. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

9.       Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową w lutym do Ziemi św. a także na pielgrzymkę autokarową do Włoch na rocznicę śmierci Jana Pawła II. Może być  to piękny prezent ofiarowany przez dzieci  rodzicom z racji rocznicy ślubu. Informacje w gablocie ogłoszeń.

 

  1. Dziękujemy wszystkim  za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.