Uroczystość świętej Rodziny -26.12.2010 r.

I.                   W tym tygodniu:

 

1.       W poniedziałek, 27 grudnia, podczas uroczystości odpustowych w Archikatedrze Lubelskiej, będziemy obchodzić srebrny jubileusz biskupiego posługiwania ks. bpa Ryszarda Karpińskiego, dziękując równocześnie Bogu za 75 łat życia drogiego nam Jubilata. Zechciejmy wyrazić naszą wdzięczną pamięć uczestnicząc o godz. 11:30 w Eucharystii, której Biskup Jubilat będzie przewodniczył w dniu. Ks. Biskup Ryszard od wielu lat udziela sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

2.       W piątek  ostatni dzień roku 2010. Wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00 Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2011. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00  Bardzo zapraszamy aby razem z Bogiem przywitać  Nowy Rok 2011.

 

3.       Arcybiskup Lubelski z racji tego, że ostatni dzień roku wypada w piątek, biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego piątku 31 grudnia 2010 roku, w tym od obowiązku powstrzymania się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych. Jednocześnie usilnie zachęca wszystkich wiernych, którzy skorzystają z powyższej dyspensy do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w innym dniu i w formie przez siebie dowolnie wybranej (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, jałmużna, post).

 

4.       W sobotę  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju, dzień imienin bpa Mieczysława Cisło. Pamiętamy o nim w modlitwie. Msze św. według porządku niedzielnego.  Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu ?O Stworzycielu Duchu przyjdź?. Tego dnia przypada I sobota miesiąca. Z racji uroczystości nie będzie wieczorem nabożeństwa.

 

II.                W przyszłą niedzielę:

 

5.       Chór dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Lublinie wystąpi w naszym kościele na Mszy św. o godzinie 16.00 a po Mszy będzie koncert w kościele. Serdecznie zapraszamy.

 

III.             Ogłoszenia inne:

IV.                

6.       Od 3 stycznia  rozpoczyna się wizyta kolędowa w naszej parafii. W dni powszednie, rozpoczynamy o godzinie 16.00, a w sobotę o godzinie 10.00.

 

Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 3 stycznia, ul. Leonarda ? bloki nr 5, 7, 9, 11 i 13.

Wtorek, 4 stycznia, ul. Irydiona ? bloki nr 2, 4, 6, 8 i 10 oraz ul. Krasińskiego ? bloki nr 16 i 18.

Środa, 5 stycznia,  ul. Krasińskiego ? bloki nr 3, 6 i 10.

Piątek, 7 stycznia, ul. Krasińskiego ? blok nr 12, ul. Zana ? blok nr 13 i domy oraz ul. Namysłowskiego.

Sobota, 8 stycznia, ul. Struga oraz ul. Skrzetuskiego ? bloki nr 4, 6 i 8.

Poniedziałek, 10 stycznia, ul. Skrzetuskiego ? bloki nr 2, 2A, 2B i 10 oraz ul. Juranda ?  blok nr 1.

 

7.       Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół i klasztor. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świetej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.