4 Niedziela Adwentu – 19.12.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 7 – dzisiaj w godz. 8.00-14.00 obok Punktu Książki. Dochód ze sprzedaży kart świątecznych, ozdób choinkowych, stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum będzie przeznaczony na pomoc dla uczniów z rodzin mniej zamożnych. Możemy także u harcerzy nabyć sianko na stół wigilijny.

 

2.       Przy głównym wyjściu z kościoła i w Punkcie Książki można nabyć jeszcze wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 12 i 15 zł. zł. Przez ten dar materialny okazujemy pomoc dzieciom ubogim okazując szlachetność serca.

 

II.                W tym tygodniu:

 

3.       W tym tygodniu ostatnie Roraty o godzinie 6.30. Dla dzieci w poniedziałek o godzinie 18.00. Zachęcamy do wspólnego oczekiwania na przyjście Pana w tym adwentowym nabożeństwie.

 

4.       Spowiedź w naszym kościele: w poniedziałek, wtorek i środę: rano w godzinach 6.00 ? 8.30 i po południu od 16.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. W piątek spowiedź od godziny 6.00 ? 15.00.

 

5.       W piątek swoje imieniny obchodzi: O. Adam Dobrodziej ? ekonom klasztoru i kapelan szpitala. Msza św. w jego intencji będzie w piątek o godzinie 6.30.

 

6.       W piątek Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 poprzedzone o 6.05 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu.  Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Kościół będzie zamknięty od 15.00 do 23.00. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii i przy furcie klasztornej.

Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.

Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:

 

?               Kolęda: ?Wśród nocnej ciszy?

?               Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2, 1-20

?               Wspólna modlitwa

?               Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń

?               Wspólny śpiew kolęd.

 

Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

 

Uroczysta Msza św. ?PASTERKA? odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00. Zapraszamy do naszego kościoła już o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań. Ofiary na tacę z tej Mszy św. są przeznaczone na diecezjalny ?Fundusz Obrony Życia?.

 

7.      W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

 

8.       Drugiego dnia świąt obchodzimy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

III.             Ogłoszenia inne:

 

9.       Na stopniu komunijnym prezbiterium od wtorku będzie ?światło betlejemskie?, które będziemy mogli zabrać w lampionach do naszych domów.

 

10.   Wizytę duszpasterską zwaną ?Kolędą? rozpoczniemy w naszej parafii od poniedziałku 3 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca: os. Krasińskiego, a następnie os. Sienkiewicza, os. Błonie i os. Konstantynów. Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

 

11.  Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 80 paczek dla dzieci z gminy Wilków i 190 paczek dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy od Was 8 020 zł. Dziękujemy również uczniom i nauczycielem ze szkół: Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum nr 7 i IX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków ponad 120 paczek. Niech to dobro, które popłynęło z naszych serc, będzie nagrodzone Łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!

 

12.   Dziękujemy darczyńcom za ofiary złożone w ostatnim okresie w formie darowizny na cele kultu religijnego w ramach odpisu od podatku dochodowego. Jednocześnie zachęcamy, aby przez tę formę wspierać działania parafii i Stowarzyszenia. Darowizny od osób fizycznych nie mogą być wyższe niż 6% a prawne nie więcej niż 10% dochodu. Darowizna musi być wpłacona na konto i dokonana w danym roku podatkowym. Konto bankowe parafii można znaleźć na stronie internetowej parafii lub otrzymać w zakrystii.

  

13.   W ubiegłym tygodniu został złożony w kościele drugi konfesjonał zabudowany. Dziękujemy br. Kalikstowi i p. Pawłowi za wykonanie konfesjonału. Zostały również zakończone prace wystroju tabernakulum. Pozostaje w przyszłym roku wykonanie drewnianych stalli na prezbiterium i rzeźb na ścianach głównych prezbiterium kościoła.

 

14.   Informujemy, że w okresie zimowym w dniu powszednie będą otwarte w kościele tylko drzwi boczne z obu stron.

 

15.   Ojcowie Dominikanie zapraszają na Wigilię Starego Miasta, która rozpoczyna się dziś o godzinie 15.00 w bazylice.

 

16.   Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi świetej w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza.

 

17.   Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomocy ubogim szczególnie w tym okresie przedświątecznym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także tym, którzy angażują się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w Waszych Rodzinach czasem pojednania i dzielenia się miłością płynącą od Jezusa.