III Niedziela Adwentu – 12.12.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Dziś możemy złożyć dobrowolne ofiary do skarbon przy wyjściach z kościoła na Fundusz ochrony Życia ? wspierający Dom Samotnej Matki w Lublinie.

 

2.       Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele dziś – o godz. 19.00. Hymny i pieśni zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauzy. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki.

 

3.       W ramach ogólnopolskiej akcji “Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – przy wyjściach z kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 12 i 15 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci z terenów powodziowych. Dziś także można nabyć kartki świąteczne wykonane przez dzieci. Za tydzień odbędzie się kiermasz stroików i kartek świątecznych wykonanych przez młodzież z Gimnazjum nr 7 i młodzież z Oazy.

 

II.                W  tym  tygodniu:

 

4.       W czwartek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie ona połączona z Msza św. Roratnią o godzinie 6.30 w dni powszednie.  Natomiast o 21.00 zapraszamy na Apel Papieski w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

 

5.       Adoracja Krzyża z San Damiano w starym kościele w czwartek o 19.00. U stóp Krzyża będziemy zastanawiać w świetle Słowa Bożego, dlaczego doświadczamy tylu trudności w modlitwie oraz jak je przezwyciężać.

 

6.       Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i jej rodziców zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

 

7.       W przyszłą niedzielę swoje imienny obchodzą: O. Dariusz Polak i O. Dariusz Miastowski ? ojciec duchowny naszego Seminarium. Msza św. w ich intencji w sobotę o godzinie 6.30.

 

8.      Ogłoszenia inne:

 

9.      Dziękujemy Bogu za przeżyte rekolekcje i za liczny udział parafian i sympatyków naszego kościoła. Nagrania konferencji z rekolekcji znajdziemy na internetowej stronie parafii w plikach MP3.

 

10.   Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przyniesione w ubiegłym tygodniu dary żywnościowe. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zrobić 120 paczek świątecznych.

 

11.   Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafię i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie i życiu sakramentalnym.