II Niedziela Adwentu – 05.12.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. W poniedziałek i we wtorek – Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30. Natomiast dla młodzieży szkół średnich, akademickiej, pracującej i bezrobotnej o godz. 19.30. W środę ? 8  grudnia, przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na śpiew Godzinek o godz. 6.05 i na Msze św. według porządku świątecznego: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, i 18.00 z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych. Msza św. dla dzieci o godzinie 16.30. Dla młodzieży szkół średnich, akademickiej, pracującej i bezrobotnej o godz. 19.30. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę zwaną ?Godziną łaski?. O tę modlitwę prosi Matka Boża, obiecując niezliczone łaski dla duszy i ciała. Ofiary na tacę w środę jako dar wdzięczności przeznaczone są na potrzeby klasztoru w Kielcach, w którym pracuje o. Błażej Strzechmiński. Jak co roku w czasie rekolekcji adwentowych będziemy zbierać do koszy wystawionych przy wyjściach z kościoła trwałe produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla rodzin dotkniętych bezrobociem w naszej parafii. Od jutra do środy na pomoc rodzinom biednym z naszej parafii będzie można także złożyć ofiarę do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

 

2.       Gorąco apelujemy i prosimy rodziców o troskę o praktyki religijne swoich dzieci. W pierwszym tygodniu Adwentu na Roratach w poniedziałek i czwartek było tylko kilkanaścioro dzieci na tak dużą parafię. Brak zainteresowania rodziców uczestnictwem dzieci w życiu Kościoła jest grzechem i poważnym zaniedbaniem.

 

3.       Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie?. Puszki znajdują się przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

II.                W tym tygodniu:

 

4.       W czwartek swoje imieniny obchodzi O. Wiesław Wyszyński, duszpasterz chorych i asystent Legionu Maryi. Msza św. w jego intencji w czawartek o godzinie 6.30. Natomiast w sobotę swoje imieniny obchodzi O. Waldemar Grubka ? proboszcz naszej parafii. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30. Polecamy Solenizantów Waszym modlitwom.

 

5.       Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.

 

III.             W przyszłą niedzielę:

 

6.       Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele w przyszłą niedzielę – 12 grudnia, o godz. 19.00. Hymn zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauza. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki.

 

7.       Świąteczne świece w ramach akcji Wigilijne dzieło pomocy dzieciom będzie można nabyć w naszej parafii w przyszłą niedzielę.

 

8.       W przyszłą niedzielę dobrowolne ofiary do skarbon na Fundusz ochrony Życia ? wspierające Dom Samotnej Matki w Lublinie.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

9.       Opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.

 

10.   Służby odpowiedzialne za odśnieżanie zwracają się z uprzejmą prośbą do mieszkańców dzielnicy Konstantynów o usunięcie samochodów z dróg osiedlowych, gdyż nie mogą odśnieżyć jezdni.

 

11.   Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafię i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień był czasem zasłuchania się w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił naszą relację z Bogiem przez sakrament pojednania.