I Niedziela Adwentu – 28.11.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. W Adwencie Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.05 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Zapraszamy dorosłych, młodzież i  studentów. Na  Roraty przynosimy lampiony. Natomiast Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum będą w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do tej formy adwentowego czuwania i wspólnej modlitwy.

 

II.                W tym tygodniu:

 

2.       We wtorek przypada dzień imienin naszych współbraci: o. Andrzeja Derdziuka ? asystenta grupy modlitwy O. Pio i profesora KUL i o. Andrzeja Kiejzy wykładowcy KUL i duszpasterza Domowego Kościoła. Solenizantów polecamy modlitwie i zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we wtorek o godz. 6.30.

 

3.      Dni odnowy wewnętrznej:

 

?               I czwartek ? od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrągłej.

?               I piątek ? spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed Mszami św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

?               I sobota ? Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją.

 

4.       Grupa Modlitwy O. Pio zaprasza na otwarty dzień skupienia w najbliższą sobotę. Początek o godzinie 9.00 w starym kościele. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

 

5.       Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 5 grudnia o godzinie 14.30 w amfiteatrze. Dziś ostatni dzień zapisów a także udziału w Akcji Pomocnik św. Mikołaja w Sekretariacie św. Mikołaja ? po Mszach św. o godzinie 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 – w Poradni Rodzinnej lub w zakrystii.

 

6.      W tym tygodniu  będą roznoszone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii przez Braci kleryków od godz. 17.00. W poniedziałek – na Os. Krasińskiego, we wtorek – na Os. Błonia i w środę – na Os. Konstantynów, a w czwartek – Os. Sienkiewicza. Tylko Bracia Kapucyni są upoważnieni do roznoszenia opłatków  na terenie naszej parafii.

 

 

III.             W przyszłą niedzielę:

 

7.       Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je O. Błażej Strzechmiński ? kapucyn z klasztoru w Kielcach. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Szczegółowy program w gazetce parafialnej Zwiastun na stolikach z prasą. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są on obowiązkiem każdego człowieka wierzącego i szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i ludźmi.

 

8.       Za tydzień ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

9.       Od dzisiejszej niedzieli można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok. Przypominamy, że rezerwacja musi być potwierdzona intencją i dowolną ofiarą na tydzień przed odprawieniem Mszy św. Brak potwierdzenia w tym terminie skutkuje utratą rezerwacji. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. nie tylko za zmarłych, ale z okazji różnych okoliczności naszego życia: rocznicy ślubu, imienin, urodzin. Ofiara Mszy św. jest pięknym prezentem.

 

10.   W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z I częścią wystroju prezbiterium ? wystrój tabernakulum. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy i wsparcia materialnego, z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Życzymy wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.