Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:      

1.       W dniu dzisiejszym członkowie Stowarzyszenia będą dyżurować w Sekretariacie św. Mikołaja w Poradni Rodzinnej po Mszach św. o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w ramach akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekamy na Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 60 zł). W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii. Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy, aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc. Przygotowujemy także 80 paczek dla dzieci z terenów poszkodowanych przez powódź. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja w przyszłą niedzielę. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom 5 grudnia 2010 r. ? w niedzielę o godz. 14.30 w Amfiteatrze.

 

II.                W tym tygodniu:

 

2.       Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

 

3.       Zapraszamy na kolejne spotkanie ?Kuźni Wiary? organizowane wraz z portalem Fronda.pl – w środę (24 listopada). W tym roku ?Kuźnia? podejmuje zagadnienia związane z Cywilizacją Śmierci. Temat środowego spotkania to: ?Antykoncepcja contra Natura?. Odbędzie się ono w amfiteatrze naszego kościoła o godzinie 19-ej. Szczegóły na plakatach.

 

4.       Adoracja Krzyża – w czwartek o godzinie 19:00 w starym kościele. Podczas adoracji będziemy modlić się psalmami i rozważać je w świetle Krzyża naszego Pana.

 

III.             W przyszłą niedzielę:

 

5.       Za tydzień – I Niedziela Adwentu – rozpoczynająca Nowy Rok Kościelny. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od II niedzieli adwentu, tj. od 5 do 8 grudnia.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

6.       Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki samolotowe organizowane w lutym przyszłego roku do Ziemi św. i do Meksyku. Informacje w gablocie ogłoszeń przed kościołem od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii.

 

7.       W przeddzień św. Cecylii ? patronki muzyki kościelnej i śpiewu, naszej organistce pani Wiktorii oraz scholom i zespołom śpiewającym w naszym kościele, dziękując za ich posługę, życzymy radości i satysfakcji z wykonywanej pracy w parafii, zdrowia i darów do rozwijania talentów.

 

8.       W imieniu zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii “Poczekajka” dziękuję tym wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na rzecz dzieł podejmowanych w parafii na Poczekajce. W listopadzie zostały przekazane środki z Urzędów Skarbowych. Dzięki Waszej hojności i życzliwości na konto SPPP wpłynęło 21 464, 20 PLN. Pomoże nam to skuteczniej przygotować akcje: św. Mikołaj na Poczekajce, Wigilia dla osób samotnych, Puchar Niepokalanej, ferie i wakacje na Poczekajce, Dni Parafii, a także nowe dzieła. Bóg zapłać.

 

9.       Z wielką radością informujemy, że po wielu miesiącach przygotowań i gromadzenia sprzętu sportowego siłownia parafialna jest już gotowa do otwarcia. Zajęcia w siłowni rozpoczną się od 29 listopada. Szczegóły na temat godzin otwarcia siłowni, zapisów i regulaminu znajdziemy na stronie internetowej parafii. Siłownia będzie prowadzona pod patronatem Stowarzyszenia. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli zakup urządzeń sportowych do siłowni.

 

 

10.   Wdzięcznością i modlitwą ogarniamy tych, którzy wspomagają modlitwą i ofiarami materialnymi potrzeby parafii, klasztoru i naszego Seminarium Duchownego. Dziękujemy tym, którzy składają ofiary na wystrój prezbiterium. Prace rozpoczną się w grudniu. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.