31 Niedziela Zwykła – 31.10.2010 r.

I.                   W tym tygodniu:

 

1.       W poniedziałek ? 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Na cmentarzu na Majdanku Msza św. będzie odprawiona o 12.00 a po niej procesja. Na pozostałych cmentarzach o 15.00. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.

 

2.       We wtorek – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i godz. 18.00. Przez listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione kartki należy złożyć w zakrystii lub w kopercie na tacę. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra – duchowego i materialnego. Mamy więc wobec nich obowiązek wdzięczności, który możemy spłacić modlitwą, poleceniem w wypominkach lub zamówieniem Mszy św. o ich zbawienie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.

 

3.       Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek 1 listopada i we wtorek przed południem.

 

4.      Dni odnowy wewnętrznej:

 

?               I  czwartek ? modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe o powołania kapłańskie i zakonne – od godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.

?               I  piątek ? dzień wynagrodzenia za grzechy.  Spowiedź dzieci od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

?               I  sobota ? Msza św. z Nieszporami, czuwanie przed Najświętszym Sakramentem zakończone procesją z Figurą Matki Bożej.

 

5.       Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech nawiedziny grobów naszych najbliższych budzą w naszym sercu pragnienie wierności przykazaniom i miłości wobec bliźnich.