30 Niedziela Zwykła – 24.10.2010 r.

I. W dzisiejszą Niedzielę:

 

1.       Dziś przed kościołami Lublina prowadzona jest zbiórka na potrzeby KUL-u przez studentów tej uczelni.

 

2.       Zapraszamy na koncert poświęcony pamięci Ojca Świętego Jan Pawła II Stabat Mater, w rocznicę Jego wyboru na Papieża. Koncert jest zorganizowany również w 300. rocznicę urodzin Giovanniego Battisty Pergolesiego. Organizatorem koncertu jest Lubelskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego i nasza parafia. Koncert odbędzie się dziś o godzinie 19.00 w naszym kościele. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

 

II. W tym tygodniu:

 

3.       Zapraszamy na spotkanie autorskie ze znanym prezenterem telewizyjnych Wiadomości Krzysztofem Ziemcem, promujące jego książkę Wszystko jest po coś. Spotkanie autorskie odbędzie w naszym amfiteatrze w środę 27 października o godzinie 18.00. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia ksiązki i otrzymania autografu autora. Serdecznie zapraszamy. “Wszystko jest po coś” to przejmująca opowieść o wygrywaniu życia, walce o zdrowie, ale też zmaganiu się ze swoimi słabościami i poszukiwaniu sensu życia. Krzysztof Ziemiec daje w tej książce nadzieję i siłę wszystkim tym, którzy stają oko w oko z wydawałoby się niemożliwymi do przezwyciężenia problemami.

 

4.       Adoracja ikony Krzyża z San Damiano   w najbliższy czwartek w starym kościele o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Ukrzyżowanym, kontemplację Jego Oblicza i wspólną modlitwę śpiewem i milczeniem.

 

III. W przyszłą niedzielę:

 

5.       W  przyszłą niedzielę kończy się miesiąc różańcowy. Przypominamy, że w naszym kościele przez cały rok Różaniec odmawiany jest codziennie w kaplicy Fatimskiej po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 a przy głównym ołtarzu o 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie.

 

IV. Ogłoszenia inne:

 

6.       W przyszłym roku w lutym z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świetej. Są jeszcze też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje na temat programu, ceny i zapisów w gablocie ogłoszeń przed kościołem – od strony zakrystii.

 

7.       Pojawiła się 13 stacja Drogi krzyżowej. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają materialnie podejmowane prace w parafii. Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzien.