28 Niedziela Zwykła – 10.10.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi X Dzień Papieski pod hasłem: ?Odwaga świętości”. Dziękujemy Bogu wielkiego Papieża i jego nauczanie. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.

 

II.                W tym tygodniu:

 

2.       W środę 13 października, przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana Zakonu Kapucynów – Założyciela licznych rodzin zakonnych, także tych mieszkających na terenie naszej parafii. W tym dniu czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Bł. O. Honorata zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.

 

3.       Pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego – w środę o godzinie 19.00  w sali nr 3. Zapraszamy ludzi młodych, którzy we wspólnocie chcą pogłębiać swoją wiarę podejmować inicjatywy.

 

4.       Z okazji Dnia Edukacji wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży. Zapraszamy na spotkanie dla nauczycieli i pracowników Szkół i uczelni w poniedziałek 18 października.

 

5.       W sobotę przypada 32. rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Od godz. 20.30 będziemy się modlić przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II, a o godzinie 21.00 odbędzie się Apel Papieski. Zachęcamy do licznego uczestnictwa tego dnia modlitwie w kościele. Niech będzie to zarazem spełnienie prośby Jana Pawła II, abyśmy modlili się za niego także po jego śmierci. Tego dnia taca zbierana podczas Mszy św. zostanie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 

6.       W tym tygodniu w czwartek swoje imieniny obchodzi Br. Kalikst Kłoczko ? któremu zawdzięczamy wiele prac stolarskich wykonanych w kościele i klasztorze. Msza św. w jego intencji w czwartek o godzinie 6.30.

 

III.             W przyszłą niedzielę:

 

 

7.       Od przyszłej niedzieli Msza św. dla młodzieży będzie o godzinie 18.00. Zmiana została dokonana na prośbę młodzieży.

 

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

8.       Zachęcamy do korzystania z naszej Parafialnej Poradni Rodzinnej. Przypominamy, że korzystanie z poradni jest anonimowe i objęte dyskrecją. Szczegółowe informacje w gablotach przed kościołem.

 

9.   Zauważamy małe uczestnictwo naszych parafian w nabożeństwach różańcowych w październiku. W parafii, której patronuję Matka Boża, puste ławki w kościele stają się dla nas oskarżeniem. Brak dzieci i młodzieży na tych nabożeństwach rodzi pytanie o troskę rodziców o przekazywanie wiary swoim dzieciom. Niech wołanie Maryi z Fatimy: odmawiajcie różaniec za pokój dla świata ? obudzi nasze sumienia do gorliwości we wspólnej modlitwie i spełnieniu prośby Patronki naszej parafii.

 

10.   Na stolikach z prasą są wyłożone już kartki wypominkowe za zmarłych z naszych rodzin. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Na prośbie wielu parafian wyrażaną podczas wizyty duszpasterskiej proponujemy, aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I tydzień z osiedla Krasińskiego , II tydzień z osiedla Sienkiewicza, III tydzień z Osiedla Błonie i IV tydzień osiedla Konstantynów.

 

11.   Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy Bóg zapłać. Życzymy  umocnienia w wierze i darów Bożych dla Waszych Rodzin.