23 Niedziela Zwykła -05.09.2010 r.

I.                   W tę niedzielę:

 

  1. Skrutacja Pisma Świętego odbędzie się dzisiaj w starym kościele o godzinie 16.00. Zapraszamy młodych i dorosłych do medytacji nad Słowem Bożym.

 

II.                W tym tygodniu:

 

  1. Konferencje o   Eucharystii  rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek i potrwają do środy. Poprowadzi je znany charyzmatyk  O. Joseph Vadakkel. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 

  1. W środę 8 września – przypada kościelne święto Narodzenia NMP (zwanej Siewną). O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Msze św. będą sprawowane w porządku dnia powszedniego: 6.30, 7.15, 8.00 i 18.00. Tego dnia  w Nowym Mieście nad Pilicą 8 naszych braci złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Otoczmy ich naszą modlitwą.

 

II.                Ogłoszenia różne:

 

  1. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoja działalność Parafialna Poradnia Rodzinna. Informacje znajdują się  gablotach ogłoszeń. Porady prawne w poniedziałki od 20 września.

 

  1. Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłaszanie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

 

  1. Pierwsze spotkanie (Msza św. i katecheza) dla dzieci z kl. II i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św. odbędzie się  niedzielę 26 września o godz. 14.00 w kościele. Zapisy dzieci, które mieszkają na terenie naszej parafii, a uczęszczają do szkół poza parafią, będą odbywać się w niedziele: 12 i 19 września po Mszy św. o godz. 11.30 w Sali nr 3  (za kancelarią parafialną). Terminy I komunii św. i rocznicy i komunii św. w naszej parafii – w gablocie ogłoszeń od strony kaplicy krągłej i  na stronie internetowej parafii.

 

  1. Bardzo prosimy Rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkoli o zatroszczenie się o katechezę dzieci. Należy złożyć deklaracje u Dyrekcji Przedszkola o woli uczestnictwa dzieci w katechezie. Katecheza objęte są dzieci od 3 roku.

 

  1. W wakacje w naszej wspólnocie zakonnej na Poczekajce nastąpiły zmiany personalne. O. Adam Strojnowski ? wieloletni prefekt naszego Seminarium, został przeniesiony do klasztoru w Serpelicach obejmując funkcje gwardiana i proboszcza. Do Naszej wspólnoty przybyli: O. Stefan Majkowski i O. Krzysztof Dudziak, który obejmie funkcje wicerektora naszego Seminarium. Kapłanom, którzy przybyli do naszej wspólnoty życzymy obfitości Bożych darów i dobrego samopoczucia we wspólnocie.

 

  1. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy. W okresie wakacji przybyły dwie stacje Drogi krzyżowej: IX i XI.  Na nadchodzący tydzień życzmy Wam wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w naszych Rodzinach.