13 Niedziela zwykła – 27.06.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Dziś podczas Mszy św. o godzinie 18.00 Minister Prowincjalny wręczy krzyż misyjny O. Sławomirowi Siczkowi, który udaje się na misje do Gabonu.

 

II.                W tym tygodniu:

 

2.       We wtorek – 29 czerwca, przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek służby Bożej będzie świąteczny: Msze św. będą odprawiane o: 6.30,7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary.

 

3.       W ramach przygotowania do uroczystości rocznicy Cudu Lubelskiego – w katedrze lubelskiej nasza parafia została zaproszona do poprowadzenia czuwania w katedrze w dniu 30 czerwca ? w środę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 19.00, potem czuwanie przy cudownym obrazie Matki Bożej,  zakończone Apelem Jasnogórskim. Gorąco prosimy o liczne uczestnictwo naszych parafian.

 

4.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

 

?               I   czwartek ?  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy.

?               I  piątek ? nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30.   Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

?               I sobota ? zapraszamy na Msze św. o godzinie 8.00 Z racji centralnych uroczystości w katedrze lubelskiej  – rocznicy Cudu Lubelskiego – nie będzie wieczorem czuwania w naszym kościele. Wszystkich czcicieli zapraszamy do katedry lubelskiej na Mszę św. pontyfikalną godzinie 19.00. Będzie to także diecezjalne zakończenie roku kapłańskiego.

 

III.             Ogłoszenia inne:

 

5.       W lipcu, sierpniu i wrześniu konferencje przed Chrztem odbywać się będą w I  i III  sobotę miesiąca.

 

6.       Poradnia Rodzinna w lipcu i sierpniu nie będzie czynna. Czynne jest jedynie w środy poradnia przedmałżeńska.

 

 

7.       Jest jeszcze kilka miejsc w organizowanych przez parafię i Stowarzyszenie Wakacji na Poczekajce dla dzieci szkól podstawowych. Trzy turnusy od 26 lipca. Zapisy do 11 lipca.

 

8.       Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.