12 Niedziela zwykła – 20.06.2010

I.                   W tym tygodniu:

                           

1.       Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w środę o godzinie 18.00. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać w zakrystii.

 

2.       Uroczystość św. Jana Chrzciciela – w czwartek. Msze św. według porządku dnia powszedniego.

 

3.       Zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w najbliższy piątek. Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 38 o godzinie 9.00, a dla Gimnazjum nr 7 o godzinie 10.00.

 

II.                Ogłoszenia inne:

4.       Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy św. dla dzieci w starym kościele o godzinie 11.30.

 

5.       Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.

 

6.       Zachęcamy do uczestnictwa w dzisiejszych wyborach  Prezydenta. Jest to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim przywilej i troska o losy naszej Ojczyzny. Pomódlmy się za naszą Ojczyznę słowami ks. Piotra Skargi:

 

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieninowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen