11 Niedziela Zwykła -13.06.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.      Dziś Jubileuszowy uroczysty koncert ?Radośnie śpiewajmy Panu?  o godz. 19.00 w kościele. Wystąpią dwa Chóry Akademickie: UMCS-u i Politechniki Lubelskiej, a także Orkiestra Kameralna. Koncert ten zamknie obchody jubileuszu parafii. Sponsorami koncertu są: Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka” i klasztor Kapucynów. Gorąco zapraszamy, szczególnie tych, którzy nie brali udziału w Dniach Parafii.

 

2.       Dziś z racji wieczornego koncertu nie będzie nabożeństwa Fatimskiego.

 

II.                W tym tygodniu:

 

3.       Apel Papieski w intencji wyniesienia do Chwały Ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II w środę o godzinie 21.00.

 

4.       Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

 

5.       Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawianego codziennie o godz. 17.30.

 

III.             W przyszłą niedzielę:

 

6.       W przyszłą niedzielę dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr kapucynek złożą swoje pierwsze śluby zakonne podczas Mszy św. o godz. 13.00. W imieniu Sióstr zapraszamy na tę uroczystość.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

7.       Trwają zapisy w kancelarii parafialnej na Letnie Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych – organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”.

 

8.       Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłaszanie się od środy do Kancelarii parafialnej po odbiór mleka i herbatników.

 

9.       Przed kościołem we wnękach okolicznościowa wystawa jubileuszowa. Początek wystawy od drzwi głównych w stronę kaplicy św. Franciszka.

 

10.   W kapicy św. Franciszka można zobaczyć projekt wizualizacji naszego prezbiterium. Na ścianach znajdą się drewniane płaskorzeźby: z lewej strony kazanie do stworzeń św. Franciszka, natomiast z prawej strony stygmatyzajca św. O. Pio. Prace rozpoczną się po wakacjach. Mamy już pozwolenie na budowę drugiej klatki schodowej do dolnego kościoła od strony starego kościoła. Budowa tej klatki będzie miała miejsce w miesiącach wakacyjnych. Są już przygotowane pomieszczenia na siłownię. Szukamy sponsorów, którzy pomogą nam wyposażyć ją w sprzęt sportowy. Polecamy te wszystkie dzieła najbliższych miesięcy waszej modlitwie i w miarę możliwości wsparciu materialnemu.

 

11.   Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Dniach Parafii i wczorajszym odpuście. Dziękujemy sponsorom i wolontariuszom, a szczególnie młodzieży z Gimnazjum nr 7, którzy poświecili wiele czasu w przygotowanie tych Dni. Jest to świadectwo rzeczywistej troski o wspólnotę parafii i o to, co się w niej dzieje.  Na nadchodzący tydzień życzymy dobra ze strony ludzi i światła Ducha Świętego dla zdających egzaminy.