10 Niedziela Zwykła – 06.06.2010 r.

I.        W dzisiejszą niedzielę:

 

1. Dziś wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za księdza Jerzego Popiełuszkę, którego beatyfikacje dziś przeżywamy. W ramach tego święta  dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na budowę  świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

II.      W tym tygodniu:

 

2. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci I komunijnych i dziewczynek do sypania kwiatów.

 

3. W środę  rozpoczynają się Jubileuszowe Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu  i Maryi za 60 lat opieki nad naszą parafią.. Program tych dni jest następujący:

 

?               Środa  szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godzinie 19.00  zapraszamy na Oratorium Myśląc Ojczyzna?  – to program słowno-muzyczny oparty o teksty Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Sługi Bożego Jana Pawła II.

 

?               Czwartek ? dzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św.  – rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół  po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. O godzinie 19.15  w amfiteatrze  premiera sztuki ?Żabusia? Gabrieli Zapolskiej – przygotowana przez teatr: Hukana Matata.

 

?               Piątek ? to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość  życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów  – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00.  Po Mszy św.  o godzinie 19.00 koncert zespołu Los Bamberos ? w rytmach muzyki latynoamerykańskiej.

 

?               Sobota  to Patronalny Odpust Parafialny ? Niepokalanego Serca Maryi ?  imieniny naszej parafii zarazem główne uroczystości jubileuszu 60-lecia naszej parafii.  Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30. 0  godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 ? której będzie przewodniczył Biskup Artur Miziński.  Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

?               Tego dnia w sobotę – Parafialny Festyn Rodzinny. Podczas festynu będzie loteria fantowa ? każdy los ważny, żywność z gospodarstw ekologicznych, różne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  a także gastronomia. Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z naszej parafii.  Wspólnoty działające przy naszej parafii wraz dziećmi i młodzieżą przygotowały różne niespodzianki, kiermasze i konkursy. Będzie możliwość znakowania rowerów  (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru) od godziny 14.00.  Środki materialne zebrane z loterii  i innych form zostaną przeznaczone na wakacje dla dzieci z naszej parafii. Festyn odbędzie się w  godzinach od 12.00 do 16.30 na ogrodzie klasztornym. Jeśli pogoda nie dopisze festyn odbędzie się w amfiteatrze.

 

Bardzo gorąco zapraszamy i  prosimy, abyśmy licznie uczestniczyli w tych Dniach – w święcie naszej parafii. Nauczeni doświadczeniem ubiegłych lat nie zmarnujmy pracy, inicjatywy i wysiłku wielu osób.. Mamy głęboką nadzieję, ze nas nie zawiedziecie !! Szczegółowy program jest na plakatach wywieszonych  przed kościołem i na terenie parafii. na stolikach z prasą znajdziemy bezpłatne folderki  z  zaproszeniem proboszcza i szczegółowym programem tych dni.

 

III.   W przyszłą niedzielę:

 

4.       Jubileuszowy koncert ?Śpiewajmy Panu? w przyszłą niedzielę  o godzinie 19.00. Wystąpią dwa Chóry Akademickie i Orkiestra Kameralna. Koncert ten zamknie obchody jubileuszu parafii.

 

IV.    Ogłoszenia inne:

 

5.       W ubiegły wtorek wraz z kilkoma parafianami zawieźliśmy dwoma samochodami dostawczymi dary rzeczowe dla parafian z parafii Wilków. Zobaczyliśmy ogrom zniszczeń i ludzką bezradność. Proboszcz parafii Wilków dziękuję naszym parafianom za okazaną pomoc rzeczową i serce. Nie zapominajmy o nich, bo będzie im potrzebna pomoc długofalowa.

 

6.       Letnie Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkól podstawowych – organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka będą w trzech turnusach: od 19 lipca do 7 sierpnia. Zapisy od poniedziałku w kancelarii parafialnej.

 

7.       Dziś w naszej parafii dzień szczególnej troski o dzieci. Przed kościołem przez grupy parafialne rozprowadzane będą słodkie cegiełki ? w postaci czekolad  ze specjalnym  okolicznościowym nadrukiem parafii. cena wyjściowa 4 zł. przegotowaliśmy w tym roku też nowość: słodycz Poczekajki- z krówkami w środku w pięknym pudełeczku. Cena wyjściowa 5 zł. i okolicznościowe kartki pocztowe z naszym kościołem w cenie 1 zł. Przez tę formę wsparcia materialnego wspomożemy  materialnie wakacje dla dzieci z naszej parafii. Chcemy na wakacje zabrać też dzieci z parafii Wilków. Liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło szczegłonie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafialnych.

 

8.       Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc życząc dobrego tygodnia i radosnego świętowania Jubileuszowych Dni naszej parafii.