Wniebowstąpienie Pańskie 16.05.2010 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś Apel Papieski o godzinie 21.00. Będziemy się modlić o rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy Jana Pawła II . Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia Medytacja nad Słowem Bożym prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne dziś od godzinny 16.00 w starym kościele.

II. W tym tygodniu:

2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na nabożeństwie majowym. Zapraszamy także na Triduum modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym: w czwartek, i piątek o godzinie 19.00 w kościele. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy o godzinie 19.30. Spotkanie rozpocznie się modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego a zakończy się Mszą św. Z racji czuwania nie będzie Medytacji nad słowem Bożym w czwartek o godzinie 19.00.

3. Odpust św. Feliksa z Cantalice – kapucyna ? patrona dzieci przypada we wtorek. Namaszczenie olejem św. Feliksa podczas Mszy św. Według porządku dnia powszedniego. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godzinie 16.30.

4. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00 w amfiteatrze. Podczas spotkania zostaną wybrane nowe władze Stowarzyszenia.

5. Spektakl “Kaczo” – w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19.00 – w amfiteatrze. W roli głównej wystąpi Włodzimierz Matuszak, znany nam z roli proboszcza w popularnym serialu Plebania. Bilety w cenie tylko 20 zł można kupić je w Punkcie książki.

III. W przyszła niedzielę:

6. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego – świecenia kapłańskie – 8 diakonów z naszego Seminarium odbędą się o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, aby dziękować Bogu za dar powołań kapłańskich. Jednocześnie informujemy, że uroczystości te trwać będą ok. 2 godziny, dlatego też osoby nie zainteresowane prosimy, aby przyszły na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

7. Na prośbę księdza Arcybiskupa za tydzień przed kościołem przez grupy parafialne rozprowadzane będą Cegiełki na budowę centrum Jana Pawła II. Cegiełki będą o nominałach: 2, 5, 10 i 50 zł.

8. Pierwsza komunia św. dzieci z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w przyszła niedzielę o hodzinie 11.30. Spowiedż dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

IV. Ogłoszenia różne:

9. Trwają zapisy na wyjazd na Spotkanie młodzieży w Lednicy, które odbędzie się 5 czerwca. Zapisy do 1 czerwca włącznie w zakrystii i przy furcie. Koszt 70 zł. dziś ostatni dzień zapisów w Punkcie ksiązki na wyjazd na beatyfikacje ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Informacje na temat wyjazdu w gablocie ogłoszeń.

10. Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową samolotową pielgrzymkę do Fatimy i do Meksyku w lutym 2011. Zapisy u proboszcza parafii jeszcze w tym tygodniu. Informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii.

11. Przeor Jasnej Góry dziękuje wszystkim Ofiarodawcom, którzy za pośrednictwem naszego Biura Radia Maryja przekazali biżuterie i ofiary materialne jako dar wotywny na korony i suknie dla Cudownego obrazu Matki Bożej.

12. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc życząc dobrego tygodnia i nadziei w trudach życia..