V Niedziela W.Postu – 21. 03.2010

 


4.      
Kolejny z jubileuszowych koncertów wielkopostnych na Poczekajce –  PIE JESU  DOMINE. Wystąpi CHÓR AKADEMICKI im. Jadwigi Czerwińskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Koncert o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

II.                W tym tygodniu

 

5.       Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

 

6.       W uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w czwartek przypada Dzień Świętości Życia. Nabożeństwa według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o Niepokalanym Pocz. Najśw. Maryi Panny. Msze św. o godzinie.: 6.30, 7.30, 8,30, 10.00, 16.30 i o godzinie 18.00. Na Mszy św. o godzinie 10.00 i o 18.00 będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy intencji dziecka nienarodzonego. Deklaracje dzieła Duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje złożymy w czwartek w darach ołtarza podczas Mszy św.  o godzinie 18.00. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.

 

III.             W przyszła niedzielę:

 

7.       Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

 

8.       Niedziela Palmowa obchodzona jest także po raz 25 jako Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji głównym ich punktem będzie poświecenie palm na KUL-u przy pomniku Jana Pawła II  o godz. 11.30, przejście do katedry i o godzinie 13.00 Msza św. pod przew. Ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego. Szczegółowy program Dni Młodzieży przed kościołem.

 

9.       W ramach akcji Caritas, rozprowadzany będzie ?chlebek dobroci?. Szkolne kolo Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje tego dnia również kiermasz Wielkanocy na którym będzie można kupić karty świąteczne i stroiki. Dochód będzie przeznaczony na Hospicjum Małego Księcia.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

10.   Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z których zrobiono ponad 100 paczek dla osób potrzebujących pomocy.

 

11.   Sa jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki: autokarową do Włoch i na Sycylię –  w lipcu i na pielgrzymkę samolotową do Fatimy ?we wrześniu. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń przed kościołem – od strony zakrystii

 

12.   Na Drodze krzyżowej pojawiła się kolejna stacja ? Szymon z Cyreny.

 

13.   Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w organizacje i uczestnictwo w rekolekcjach, młodzieży i dorosłych. Wygłoszone w naszym kościele rekolekcje ks. Stanisława Dyka, są w plikach mp3 na naszej stronie internetowej. Niech łaska płynąca z przeżytych rekolekcji umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.