IV Niedziela W.Postu – 14.03.2010 r.

 

 


2.       Dziś drugi z jubileuszowych Koncertów wielkopostnych na Poczekajce. Wystąpi Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie i Zespołu Wokalnego Sine Nomine. Tytuł koncertu Stabat Mater. Wstęp wolny. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych  koncertach. W ubiegłą niedziele uczestniczyło w koncercie tylko ok. 100 osób.

 

II.                W tym tygodniu:

 

3.       Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej  czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka. W środę z racji rekolekcji nie będzie adoracji Krzyża.

 

4.       Z racji rekolekcji w parafii nie będzie Apelu Papieskiego – w najbliższy wtorek.

 

5.       Uroczystość św. Józefa ? opiekuna Kościoła Powszechnego i patrona ojców rodzin – w tym roku wypada w piątek. Porządek Mszy św. według porządku dnia powszedniego. Jest to także dzień imienin: Ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego i biskupa Józefa Wróbla. Polecamy solenizantów waszej pamięci w modlitwie.

 

6.       Kolejny Jarmark św. Franciszka ? w najbliższa sobotę w Gimnazjum nr  7 przy ul. Krasińskiego w godzinach 12.00-15.00.

 

III.             W przyszłą niedzielę;

 

7.       Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje Kiermasz palm ? w przyszłą niedzielę.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

8.       Wieczór poezji o. Andrzeja Kiejzy odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:00 w restauracji Mandragora na Starym Mieście (ul. Rynek 9). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

9.      W zakrystii i w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać do skarbony ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i  wystrój wielkanocny kościoła.

 

10.   Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii, kancelarii lub przy furcie klasztornej, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu.  Do zgłoszonych chorych udamy się z posługą w następnym tygodniu.

 

11.   Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 38 przy ul. Wołodyjowskiego zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi: w sobotę 20 marca w godzinach od 10.00 do 12.00. Trwają jeszcze zapisy do klas pierwszych w sekretariacie tej szkoły.

 

12.   Jako wasz proboszcz zwracam się do was Kochani parafianie z gorącą prośbą, aby nie przechodzić w miejscach niedozwolonych przez ul. Monte Cassino. Wiele osób codziennie łamie przepisy drogowe narażając siebie i kierowców na nieszczęście. W piątek jedna z naszych parafianek idąc na Drogę krzyżową została śmiertelnie potrącona przechodząc w miejscu niedozwolonym. Niech ta tragedia nas wreszcie obudzi i zmobilizuje, aby dołożyć dwie minuty i dojść do przejścia dla pieszych lub przejść kładką nad ulicą. Jest to dobre postanowienie rekolekcyjne.

 

 

13.   Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy obfitych owoców rekolekcji i opieki Bożej w nowym tygodniu.