I Niedziela W.Postu – 21.02.2010

 

3.       Okres Wielkiego Postu daje nam okazję do podejmowania wyrzeczeń w formie tzw. Jałmużny Wielkopostnej, również w wymiarze materialnym, na rzecz bardziej potrzebujących w naszej parafii. Puszka na Jałmużnę Wielkopostną znajduje się w kaplicy św. Franciszka i przy głównych drzwiach.

 

4.       Księga Trzeźwości wyłożona jest w kaplicy św. Franciszka. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu.

 

5.       Zapraszamy na Mszę św. nowennową za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do nowenny można składać w zakrystii.

 

6.       Wznawiamy spotkania ? Medytacje nad Słowem Bożym – w czwartki o godzinie 19.00 w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy do pochylenia się nad Słowem Bożym z niedzieli.

 

II.                W przyszłą niedzielę:

 

7.       Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom – odbędzie się w przyszłą niedzielę.

 

III.             Ogłoszenia inne:

 

8.       Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii “Poczekajka” służą pomocą emerytom i rencistom w przygotowaniu zeznania PIT-37. Wystarczy przyjść z otrzymanym z ZUS-u PIT-em- 40 – w czwartki w godzinach 16.00-18.00 do Poradni Rodzinnej. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć działania w naszej parafii przez przekazanie 1% z podatku, składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

9.       Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego. Mają one na celu przygotować zespół muzyczny i chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Próby odbywać się będą w każdą niedzielę wielkiego postu począwszy od dzisiaj. Instrumentalistów zapraszamy na godzinę 17:00, a osoby śpiewające na godz. 18:00 do sali nr 2. Warsztaty poprowadzi br. Alan Kardyka. Zapraszamy szczególnie studentów i osoby dorosłe.

 

10.   W ostatnim tygodniu zostały zamontowane plansze z cytatami do wszystkich stacji Drogi krzyżowej. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafię. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.