6 Niedziela Zwykła – 14.02.2010 r.

 

 


 

3.       Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. ?Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia? (KPK kan. 1252). W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o 19.30.  Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych , w tym także rezygnacji z  picia alkoholu czy palenia tytoniu. Prosimy Was, abyście to zobowiązanie wpisali w Księdze Trzeźwości, która wyłożona jest w kaplicy św. Franciszka  – w duchu ekspiacji za grzechy czy też w intencji kogoś kto nadużywa alkoholu. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach.

 

4.       Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki będzie Droga Krzyżowa: dla dzieci i gimnazjum o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

 

5.       Jarmark św. Franciszka ze zdrową, ekologiczną żywnością w najbliższą sobotę w godzinach 12.00-15.00 w Gimnazjum nr 7 przy ul. Krasińskiego.

 

III.             Ogłoszenia inne:

 

6.       Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół parafii Poczekajka oferują bezpłatną pomoc w wypełnianiu Pitów podatkowych  – w czwartki w godzinach 16.00-18.00 w Poradni Rodzinnej . Zachęcamy do ofiarowania 1% podatku  na rzecz Stowarzyszenia. Emeryci i renciści, którzy otrzymują PIT roczny tylko z ZUS, nie mają obowiązku składać dodatkowego rozliczenia rocznego. Jeżeli chcą jednak przekazać 1% swojego podatku, powinni złożyć PIT-37.

 

7.       Sa jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi świetej i Jordanii w listopadzie. Informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń przy wejściu do kościoła od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii.


8.       Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi a także za złożone ofiary na pokrycie kosztów docieplenia ławek. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie życzymy owocnego wypoczynku i nabrania sił do dalszej nauki.

Informujemy, że Rada dzielnicy Konstantynów znalazła swoją siedzibę w dolnej części naszego kościoła ? w sali konferencyjnej. Dyżury Radnych we wtorki w godzinach 18.00 ? 19.00.